سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

افزایش سرانه فرهنگی و فضای سبز در دستور کار شهرداری

انتشار: شنبه, ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۳:۳۲:۲۵ |
کد خبر: 41781 |
بازدید: 53 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: در نشست خبری ریاست شورای شهر پاکدشت اهداف شهرداری تبیین و گزارشی از فعالیت های شورای شهر در حضور اصحاب رسانه بیان شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – احسان کوچکعلی هدف از برگزاری نشست های خبری را اطلاع رسانی دقیق، شفاف سازی و جلوگیری از انعکاس اخبار کذب و شایعات در شبکه های اجتماعی بیان کرد و گفت: طی تصمیم جدید شورای شهر در آینده جلسات علنی این شورا با حضور اصحاب رسانه برگزار میگردد.

 

رئیس شورای شهر پاکدشت درباره اقدامات انجام گرفته توسط شورای شهر به تهیه کتابچه ای در خصوص معضلات شهری و ارائه آن به شهرداری اشاره و عنوان کرد: عمده مشکلات شهر اصلاح دوربرگردان ها افزایش سرانه فضای سبز، فضای فرهنگی و ورزشی، احداث دو مرکز آتش نشانی و غیره می باشد.

 

این مقام مسئول درباره استفاده بیشتر مردم از پل شهید اسدالله پازوکی اظهار داشت: در اتصال محور شمالی پل به حصارامیر تعدادی معارض وجود دارد که شهرداری در صدد توافق نهایی با مالکان است تا این امر محقق شده و بار ترافیکی شهر کاهش پیدا کند.

 

کوچکعلی درباره جمع‌آوری فاضلاب شهری نیز گفت: متولی این مسئله آبفای شهرستان پاکدشت می باشد و مقرر شده در تعدادی از محله های شهر اصلاح شبکه صورت گرفته و برای آسفالت ریزی در اختیار شهرداری قرار گیرد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر پاکدشت در خصوص مجتمع تجاری مرکز شهر تشریح کرد: شکایت دانشگاه به جهت تامین امنیت دانشجویان است و موضوع معارض صحت ندارد، توافق نامه جدیدی به امام جمعه ارائه شده است که در آن ۵۵ درصد حق السهم شهرداری دیده شده است، با عقب نشینی حوزه علمیه وسعت میدان آزادگان دو برابر می شود.

 

احسان کوچکعلی علت روی کار آمدن توافقنامه جدید بعد از ۱۴ سال را سهم‌خواهی از مجتمع تجاری اظهار کرد و گفت: ۵۵ درصد سهم شهرداری در راستای حمایت از منافع مردم است و در صورتی که مورد قبول امام جمعه واقع شود زمان اجرای پروژه لحاظ می شود.

 

وی درباره نامگذاری برخی معابر در سطح شهر اظهار داشت: در شهرداری کمیسیونی به همین نام وجود دارد که اعضای آن متشکل از نماینده ادارات شهرداری، بنیاد شهید، پست، فرمانداری و خدمات شهری است که پیشنهادات در آن کمیسیون تصویب و به شورای شهر جهت اجرایی شدن ارائه می‌گردد.

 

این عضو شورا درباره وضعیت ناوگان حمل و نقل شهری گفت: افزایش کرایه ها ۱۵ درصد است که در استانداری تصویب و به شهرستانها ابلاغ می گردد؛ شایان ذکر است کوچکعلی از خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل بین شهری نیز خبر داد.

 

این مقام مسئول درباره طرح اوقات فراغت به تعاملات با آموزش و پرورش پاکدشت اشاره و بیان داشت: در اجرای این طرح حمایت هایی از آموزش و پرورش توسط شهرداری صورت می‌پذیرد همچنین سه مدرسه فوتبال و کلاس شنا نیز در این ایام برگزار می گردد.

 

احسان کوچکعلی درباره فعالیت شهرداری های مناطق پاکدشت گفت: تا حدودی از مسئولیت‌های شهرداری به این مناطق تفویض شده است اما برای گسترش آن احتیاج به سخت افزار و گذر زمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *