سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

اگر قصد دولت مبارزه با فساد است باید شفاف سازی کند

انتشار: جمعه, ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۲۴:۲۳ |
کد خبر: 41750 |
بازدید: 54 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: امام جمعه موقت پیشوا گفت:اگر قصد دولت مبارزه با فساد است باید شفاف سازی کند،ما از دولت ،نهادهای نظارتی ،بازرسی،تعزیرات و قوه قضائیه انتظار داریم برخورد قاطع با متخلفین داشته باشد و وزارت خانه های که در سال ۹۶ تخلف کرده اند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام والمسلمین قدمی ضمن تسلیت شهادت جانسوز امام جعفر صادق (ع) رئیس مذهب جعفری اظهار داشت:امام جعفر صادق(ع) در شرایط جامعه آن روز با نگاه کلان و راهبری توانست نقطه عطفی در جهش علمی به وجود بیاورد و شاگردان بسیاری را پرورش داد و بسیایر از علوم پیشرفت چشمگیری داشت.

وی افزود:زمان امام جعفر صادق (ع) موج دوم حرکت امامت و ولایت آغاز گردید و جهش بزرگ فرهنگی ایجاد شد؛تدوین منظومه فکری اسلام ناب با تربیت هزاران شاگرد و هزاران حدیث و مکاتبه باقی مانده ،هدایت فکری امت اسلام ،جلوگیری از انحرافات بزرگ از رویکردهای اصلی رئیس مذهب شیعه بود.

امام جمعه موقت پیشوا اظهار کرد:در جریان های سیاسی امام جعفر صادق (ع) هیچگاه حذف نشد تاکید ایشان بر مبارزه با ظلم و ستم بود ،بسیاری از بزرگان اهل سنت از شاگردان امام جعفر صادق(ع) بودند و در بحث کلام،حدیث،طب،شیمی و فیزیک نیز شاگردان بسیاری را تربیت نمودند.

مسئول حوزه علمیه پیشوا گفت:حوزه های علمیه مدیون امام جعفر صادق(ع) هستند ،حوزه علمیه پیشوا که نزدیک ۶ سال از تاسیس آن میگذرد و پتانسیل خوبی برای پرورش جوانان مومن و عالمان ورارسته دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قدمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین (ع) بیان نمود:اگر صبر و تقوای الهی پیشه کنیم دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند ، صبر در میدان ماندن ،استقامت کردن و کم نیاوردن و نگاه به افق دوختن است.

وی افزود:در هر جایی که کوتاه نیامدیم دشمن عقب نشینی کرد و حاصل صبر نصرت الهی است،مراقب باشیم از دین منحرف نشویم و فریب خدعه و نیرنگ دشمن را نخوریم، اینکه برخی می گویند در برابر دشمن تسلیم شویم بدانند ضرر تسلیم بسیار بیشتر از مقاومت کردن است.

قدمی تاکید کرد:در مسئله برجام همه چیز دادیم و تسلیم شدیم اما چیزی عائد ما نشد ،دشمن دنبال ایجاد شکاف بین مردم و نظام است و با فشار و حمله اقتصادی می خواهد مردم را از نظامی اسلامی دلسرد کند.

امام جمعه موقت پیشوا با بیان اینکه مردم پشتیبان دولت و نظام هستند بیان داشت:مردم نشان دادند در مقابل گرانی ها و مشکلات تحمل و صبر دارند اما از مسئولین توقع دارند که شفاف سازی کنند و صادقانه پاسخگو باشند ،همانگونه که وزیر ارتباطات نام شرکت هایی را که ارز دولتی دریافت کرده اند  بیان نمود از تمام نهادها توقع شفاف سازی دارند،هرجا شفافیت بیاید فساد می رود.

وی افزود :برخی از وزرا شفاف سازی نمی کنند ،اگر درست برخورد می کردید اینگونه نمی شد ،اگر قصد دولت مبارزه با فساد است باید شفاف سازی کند.

مسئول حوزه علمیه پیشوا در پایان خاطر نشان کرد:ما از دولت ،نهادهای نظارتی ،بازرسی،تعزیرات و قوه قضائیه انتظار داریم برخورد قاطع با متخلفین داشته باشد و وزارت خانه های که در سال ۹۶ تخلف کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *