سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

بخش تولید اقتصاد کشور را نجات خواهد داد

انتشار: پنج شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۲۵:۱۱ |
کد خبر: 41743 |
بازدید: 57 views |
بدون دیدگاه


قم – ابتکارآنلاین: رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: بخش تولید، اقتصاد کشور را نجات خواهد داد و اجازه نمی دهد دشمن در این جنگ اقتصادی به اهداف خود دست یابد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سید عبدالوهاب سهل آبادی روز پنجشنبه در همایش صنعت و معدن قم در سالن اتاق بازرگانی این استان افزود: ما در این جنگ اقتصادی مقابل دشمن مانند سربازی پرتوان عمل می کنیم و به پیروزی خواهیم رسید.

وی ادامه داد: در طول این سال ها صنعتگران تمام توان خود را برای کمک به کشور به کار گرفته اند و امروز نیز در صحنه حاضر هستند.

وی بیان کرد: در این شرایط یکی از مهمترین راهکارها برای ساماندهی بازار لزوم هماهنگی بیشتر میان شبکه تولید و توزیع است که می تواند مدیریت مالی کشور را منسجم کند.

سهل آبادی گفت:نباید اجازه داد عده ای با استفاده از شرایط پیش آمده، کالاهای اساسی مردم را احتکار و به کشور خیانت کنند.

وی با اشاره به لزوم به کارگیری قوانین صحیح در جهت بالارفتن شفافیت مالیاتی، افزود: باید هرکس مالیات بیشتری می دهد، از امکانات بهتری بهره مند باشد، در این صورت است که فرار مالیاتی رخ نمی دهد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در استان قم شرایط خوبی برای فرآیند تولید حاکم است و بیشتر صنعتگران از نهادهایی همچون اداره مالیاتی و تامین اجتماعی رضایت دارند، اما در همه کشور وضعیت به این صورت نیست و باید این روند اصلاح شود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: مناسب نیست کسی که روزگاری کارخانه دار بوده است امروز به دلیل ناتوانی در انجام تعهدات خود در زندان باشد.

وی با اشاره به این که مشکلات مالی و بدهی های بانکی موجب فروپاشی خانواده ها می شود، افزود: باید حمایت و نظارت نهادهای اجتماعی و اقتصادی در این قسمت با جدیت بیشتری دنبال شود تا شاهد انتشار اخبار منفی در این زمینه نباشیم.

وی با تاکید بر جایگاه مهم مجلس شورای اسلامی در روند نظارت بر فعالیت های اقتصادی، ادامه داد: نباید اجازه داد برخی افراد با سو استفاده از موقعیت پیش آمده به فکر منفعت شخصی خود باشند و برای کشور هزینه ایجاد کنند.

سهل آبادی گفت: یکی از عواملی که می تواند در این شرایط به اقتصاد کشور کمک کند، بخش معدن است که برای فعالیت در آن با وجود هزنیه های سنگین ماشین آلات معدنی، باید حمایت های لازم از معدنکاران به عمل آید.

وی همچنین گفت: گرفتن ارز دولتی برای وارد کردن کالایی خاص و استفاده از آن در جایی دیگر، خیانت به جبهه اقتصادی کشور است و باید با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت قم نیز در این همایش گفت: یکی از مشکلات مهم صنعتگران در شرایط کنونی عدم ثبات نرخ ارز است.

محمد فراهانی افزود: در سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای صنایع قم اختصاص یافت اما این تسهیلات برای بخش صنعت گران است و قیمت تمام شده تولید را افزایش می دهد.

وی ادامه داد: بیمه تامین اجتماعی، مالیات بر ارزش افزوده، بخشنامه های زائد و افزایش قیمت امکانات زیرساختی مورد نیاز واحدهای صنعتی همچون برق از جمله دیگر مشکلات صنعتگران است که باید در سطح ملی و استانی برطرف شود.

فراهانی گفت: برای حفظ و تثبیت واحدهای صنعتی باید هزینه های تولید کاهش یابد و دولت به عنوان یک سیاستگذار و ناظر، تصمیمات اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کند.

در این همایش از ۲۲ صنعتگر استان قم در بخش های مختلف تجلیل به عمل آمد.

۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۲۵۶ واحد مربوط به صنایع کوچک، ۷۵ واحد مربوط به صنایع متوسط و ۶۳ واحد مربوط به صنایع بزرگ است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می کنند.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه (ع) – قنوات – و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *