سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

تحریم ها در اجرای پروژه آبرسانی شمال شرق خوزستان تاثیر ندارد

انتشار: پنج شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۲۰:۰۶ |
کد خبر: 41741 |
بازدید: 58 views |
بدون دیدگاه


اهواز – ابتکارآنلاین: نماینده شرکت چینی سپکو که در کنسرسیوم پروژه آبرسانی شمال شرق خوزستان مشارکت دارد، گفت: هیچ مشکلی با توجه به همکاری خوب میان دولت ایران و چین، در اجرای پروژه آبرسانی شمال شرق خوزستان وجود ندارد و مسایلی مانند تحریم ها نیز در این امر تاثیرگذار نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – وان هانگ فوی افزود: یکی از نقاط قوت این پروژه آن است که تنها یک پروژه اقتصادی نیست بلکه هدف آن خدمت به مردم است از این رو بسیار ارزشمند است.

وی گفت: روابط خوب میان دولت ایران و کشور چین سبب فراهم شدن روابط تجاری و دوستانه میان شرکت ها و مردم این ۲ کشور نیز شده است.

نماینده شرکت سپکو بیان کرد: انتظار داریم با توجه به اطلاعاتی که از موسسات مالی کشور چین درخصوص سرمایه گذاری بر روی این پروژه کسب شده است، پروژه روند مثبتی را طی کند.

قرارداد پروژه آبرسانی شمال شرق خوزستان میان سازمان آب و برق خوزستان و کنسرسیوم ایرانی – چینی در آیینی با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان در سالن جلسات مهمانسرای شهید رجایی استانداری خوزستان به امضا رسید.

استاندار خوزستان در این آیین با بیان اینکه حجم این پروژه ۴۰۶ میلیون دلار است گفت: این پروژه به هفت شهر، ۶۸۹ روستا و ۱۹هزار هکتار از زمین های کشاورزی شمال شرق خوزستان در قالب طرح ۵۵۰هزار هکتاری کشاورزی آبرسانی خواهد کرد.

غلامرضا شریعتی افزود: عملیات اجرایی پروژه حدود ۲ ماه پیش به دست وزیر نیرو آغاز و کار از سوی طرف ایرانی شروع شد و متعهد شده تا در مدت ۹ ماه مبلغ ۶۰۰میلیارد ریال در این پروژه هزینه کند.

بنابراین گزارش، هیات دولت در فروردین سال ۹۶، پنج طرح مهم و زیربنایی را برای خوزستان با ۲۳۰ هزار میلیارد ریال، تصویب کرد که تکمیل طرح آبرسانی غدیر، و آبرسانی شمال شرق، و نیز جنوب شرق خوزستان از آن جمله است.

پروژه آبرسانی به شمال شرق خوزستان از دریاچه سد کارون سه در بالادست شهر ایذه، با احداث آبگیر و احداث ایستگاه پمپاژ به ظرفیت ۱۱٫۱ مترمکعب در ثانیه و نیز احداث سه تونل به قطر ۳٫۷ متر درمجموع به طول پنج هزار و ۷۰۰ متر و ساخت یک باب تصفیه خانه، نیاز آب شرب ۷۳۵ هزار نفر مردم هفت شهر و ۶۸۹ روستای ایذه، باغملک، هفتکل، رامهرمز، صیدون، قلعه تل و میداوود در شرق و شمال شرق خوزستان را برای مدت ۳۰ سال تامین خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *