سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

بقعه ۵ امامزاده فاقددرآمد فیروزکوه تجدید بنا می شود

انتشار: پنج شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۱:۳۷ |
کد خبر: 41722 |
بازدید: 82 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه اعلام کرد که بقعه پنج امامزاده این شهرستان که از بقاع فاقد درآمد به شمار می روند تا سال آینده تجدید بنا می شوند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام عطاءالله اسفندیار افزود: این بقاع که ضریح ندارند در حاشیه روستاها و ارتفاعات واقع شده اند و فاقد درآمد تلقی می شوند.

آمار کل بقاع متبرکه شهرستان فیروزکوه ۴۰ مورد است.

به گفته وی، بقاع متبرکه که بنای آنها تجدید خواهد شد شامل امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) فیروزکوه، امامزاده قاسم (ع) روستای کتالان، خوشنام (ع) روستای لزور، اسماعیل (ع) روستای مهاباد و شبیر و شبرع فیروزکوه است.

وی اضافه کرد: بنای این امامزادگان با مساعدت اداره کل اوقاف استان تهران در مرحله طراحی سازه و بنا قرار گرفته است.

اسفندیار گفت: با توجه به محدودیت های فصلی فعالیت عمرانی در حدود چهار ماه سال به دلیل سرمای زودرس در شهرستان، تا پایان تیرماه جاری عملیات تجدید بنای این بقاع آغاز خواهد شد و تا پایان مهر سال ۹۸ نیز قرار است به اتمام برسد.

اسفندیار در خصوص عملیات عمرانی بنای امامزاده شبیر و شبرع (ع) فیروزکوه توضیح داد: : ۲۰ درصد از تجدید بنای این امامزاده با اعتبار ۹۰ میلیون تومان انجام که ۱۰ درصد توسط اداره کل اوقاف استان و ۱۰ درصد توسط نیکوکاران تامین شده است.

وی همچنین مبلغ اعلام شده از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان برای آغاز عملیات بنای هر امامزاده را مبلغ ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه بیان کرد: طی پنج سال اخیر بقاع متبرکه خاتون قیامت (ع) فیروزکوه، سلیمان (ع) روستای جلیزجند، علی (ع) روستای دهگردان، ابراهیم رضا (ع) روستا آسور و سید مصطفی (ع) روستای اهنز توسط اوقاف و خیرین بقعه ساز شهرستان، تجدید بنا، تعمیر و مرمت شده است.

این مقام مسئول، حفظ و نگهداری از ابنیه امامزادگان (ع) را تعظیم شعائر، مقدسات و تکریم اهل بیت (ع) دانست و از همه نیکوکاران شهرستان درخواست در این زمینه مساعدت داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *