سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

ورزش همگانی راهکاری برای هدایت جامعه به سوی سالم سازی است

انتشار: پنج شنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۰۲:۲۷ |
کد خبر: 41718 |
بازدید: 67 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس گفت: ورزش همگانی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند جامعه را به سوی سالم سازی هدایت کند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد سیفی در جریان همایش ورزش، نشاط و سلامتی که در مدرسه پروین اعتصامی فاز ۱۱ پردیس به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با اشاره اینکه هدف از ورزش‌های همگانی و محلات ایجاد روحیه نشاط روحی و جسمی و شادابی جامعه است، گفت: ورزش همگانی برای مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی و عدم تحرک، پویایی و نشاط در بین مردم خصوصا قشر جوان است.

وی افزود: کمترین فایده سرمایه گذاری در این رشته مردمی کاهش هزینه‌های درمانی و پزشکی است، اگر ورزش به صورت همگانی باب شود.

سیفی با تاکید بر اینکه یکی از نیازهای اساسی کشور فراگیر شدن ورزش همگانی میان مردم است، تصریح کرد: یکی از وظایف مهم قهرمانان ورزشی ترویج ورزش همگانی میان آحاد مردم به ویژه جوانان است. در این برنامه شاهد همگانی سازی رشته های تخصصی همچون ووشو هم بودیم، زیرا اعتقاد بر این است که ورزشهای تخصصی نیز جهت جذب مخاطب می بایست برای مردم و با مردم گسترش یابد.

وی پرداختن عامه مردم به ورزش حتی در زمانی کوتاه با توجه به امکانات موجود و شرایط افراد را ساده ترین تعریف ورزش همگانی عنوان کرد و گفت: باید به این مهم نیز توجه داشت که یکی از عوامل سلامت و تربیت اجتماعی و کارامدی در عرصه های گوناگون به توسعه ورزش همگانی بستگی دارد.

گفتنی است تیم ووشوکاران شهرستان پردیس به مربیگری و سرپرستی محمد عبیدی با اجرای هنرهای ورزشی نمایشی در فرم تالو لحظات جذابی را برای شرکت کنندگان در همایش فراهم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *