سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

قطعی برق و آب کشور به حداقل می‌رسد

انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۵۴:۳۸ |
کد خبر: 41712 |
بازدید: 70 views |
بدون دیدگاه


تهران – ابتکارآنلاین: رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با توافقی که در نشست با وزیر نیرو صورت گرفته مقرر شد، طی روزهای آینده با حداقل قطعی برق و آب در کشور روبرو ‌شویم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدرضا رضایی کوچی در تشریح نشست روز چهارشنبه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به قطعی‌های مکرر آب و برق در سطح کشور امروز جلسه فوق‌العاده کمیسیون عمران با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و معاونان وی در حوزه آب و برق تشکیل شد.

وی با بیان اینکه دغدغه‌های نمایندگان مبنی بر اینکه قطعی برق و آب از قبل قابل پیش‌بینی بوده ، گفت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر درگیر خشکسالی هستیم و میزان کاهش بارندگی‌ها از قبل قابل پیش‌ بینی بود؛ کاهش تولید برق نیز در کشور به کاهش بارندگی‌ها بر می‌گردد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همچنین در این نشست این موضوع مطرح شد که آیا تمام هزینه‌های تولید برق باید توسط دولت پرداخت شود یا اینکه باید بستری برای حضور بخش خصوص فراهم شود، ادامه داد: متاسفانه حضور بخش خصوصی در زمینه تولید برق بسیار کمرنگ است و به اندازه نیاز فرصت برای این بخش فراهم نشده است.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند که برخی مسائل و مشکلات به مدیریت و نحوه اداره کشور توسط مدیران اجرایی برمی‌گردد اما در این شرایط سخت نیز مردم حاضر هستند برای تامین نیازها کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *