سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

آمریکا همواره آغاز کننده جنگ های بزرگ در جهان بوده است

انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۳:۲۴ |
کد خبر: 41688 |
بازدید: 56 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: رئیس دادگاه انقلاب تهران گفت: آمریکا همواره آغاز کننده جنگ های بزرگ در جهان بوده و زیاده خواهی های این کشور ، بسیاری از مردم جهان را به کام مرگ فرستاده است .

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت شهدای هواپیمای مسافری پرواز ۶۵۵ که توسط ناو آمریکایی سقوط کرد در شهرستان پیشوا گفت: ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب، شهادت دکتر بهشتی و همرزمانش، شهادت آیت الله صدوقی و بمباران های شیمیایی در دفاع مقدس از جمله جنایات آمریکا در تیرماه علیه ملت ایران است.

وی افزود : سقوط هواپیمایی مسافربری جمهوری اسلامی توسط ناو آمریکایی سند تاریخی جنایتکار بودن آمریکا است که در آن زنان و کودکان بیگناه بر فراز خلیج فارس به شهادت رسیدند.

وی افزود: جنایات آمریکا در جنگ جهانی اول باعث کشته شدن ۱۷ میلیون انسان و مفقود شدن ۴۵ هزار نفر شد.

غضنفرآبادی گفت: تشکیل جامعه ملل و وقوع جنگ جهانی دوم نیز به دلیل خودخواهی و زیاده خواهی آمریکا صورت گرفت ، جنایاتی که امروز نیز ادامه دارد.

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران افزود: کشورهایی اقدام به تشکیل سازمان حقوق بشر نمودند که خود در عین ناعدالتی حقوقی مثل حق وتو را برای خود در نظر گرفته اند.

وی تصریح کرد: امروز نیز شاهدیم آمریکا در جدیدترین اقدام جنایتکارانه خود ، بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ کودک مهاجر را از خانواده خود جدا کرده تا آنان را مجبور به ترک این کشور کند ، این جنایات در حالی رخ می دهد که امروز فریاد دفاع از حقوق بشر این کشور گوش جهانیان را پر کرده است.

در پایان این مراسم از خانواده شهیدان کشکولی و اسدی که در پروانه ۶۵۵ حضور داشتند و به شهادت رسیدند تجلیل شد.

در ساعت ۱۰ صبح روز ۱۲ تیر ۱۳۶۷ هواپیمای ایرباس به شماره پرواز ۶۵۵ از فرودگاه بندرعباس به مقصد دبی به پرواز درآمد، هنوز ۱۰ دقیقه از پرواز این هواپیما نگذشته بود که در ارتفاع ۱۲ هزار پایی نزدیک تنگه هرمز و لارک بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس مورد حمله ناو وینسنس آمریکا قرار گرفت و مسافران آن به شهادت رسیدند.

در این پرواز ناتمام تمامی سرنشینان هواپیما جان باختند.

در میان سرنشینان هواپیما، ۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تبعه خارجی نیز بودند که جان خود را از دست دادند.

شهیده مریم اسدی جعفری به اتفاق همسرش سیروس کشکولی و دو فرزندش محمد و علی کشکولی ، از شهروندان شهرستان پیشوا در این پرواز حضور داشتند که به شهادت رسیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *