نشست احزاب و تشکل های سیاسی شهرستان دماوند برگزار شد | ابتکار آنلاین
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

نشست احزاب و تشکل های سیاسی شهرستان دماوند برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۲:۰۴ |
کد خبر: 41685 |
بازدید: 86 views |
بدون دیدگاه


دماوند – ابتکارآنلاین: معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند گفت: احزاب می توانند به حل مشکلات اجتماعی در جامعه کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – شاهرخ جهانشاهی اظهار کرد: مفهوم حزب در حوزه انتخابات خلاصه می شود و احزاب ستون فقرات یک جامعه دموکراسی مدار محسوب می شود و در قانون اساسی که برگرفته از خواسته ها و مطالبات مردم است، احزاب نقش و جایگاه مهمی دارند.

وی افزود: آزادی واژه ای است که مورد پسند همه مردم است و در این خصوص تعاریف مختلفی وجود دارد، در جوامع دموکراسی مدار تعریفی از آزادی وجود دارد که مطالبات و خواسته های اکثریت مردم مورد تایید است اما در جامعه اسلامی، آزادی با مقوله و مفهوم جهانی آن، تفاوت عمده دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان دماوند بیان کرد: غیر از آزادی افراد، آزادی اشخاص حقوقی و حقیقی مانند آزادی مطبوعات و احزاب مطرح می شود اما در چارچوب قانون شکل می گیرد و انتقادات سازنده می تواند در پیشرو اهداف جامعه موثر باشد.

جهانشاهی ادامه داد: اگر آزادی و انتقاد سازنده نباشد جامعه را دچار تخریب می سازد و مشکلاتی را برای جامعه به وجود می آورد.

وی رسالت اصلی احزاب آگاهی بخشی و خدمت رسانی بهتر به جامعه دانست و گفت: احزاب باید در کنار آگاهی بخشی و خدمت رسانی به مردم جامعه، انتقاد سازنده انجام دهند تا مشکلات و معضلات جامعه را رفع و در راستای رسیدن به تعالی جامعه در نظام جمهوری اسلامی حرکت کنند.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان دماوند تاکید کرد: در شهرستان دماوند محدودیتی برای ایجاد دفاتر احزاب در چارچوب قانون وجود ندارد و مجوز لازم به سرعت برای ایجاد این دفاتر صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *