سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

برگزاری برنامه های هفته حقوق بشر آمریکایی در پیشوا

انتشار: چهارشنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۲۲:۴۴:۴۴ |
کد خبر: 41684 |
بازدید: 60 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: شهردار پیشوا از فضاسازی مناسب شهری در ایام هفته حقوق بشر آمریکایی در سطح شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حکمت امیری شهردار پیشوا گفت: همزمان با هفته حقوق بشر آمریکایی و سالگرد سقوط  هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا در خلیج فارس در همین هفته، این شهرداری اقدام به فضاسازی متناسب با نامگذاری این هفته کرده است.

 

وی در این رابطه افزود: همزمان با ۶ تیرماه و آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی، المان مجسمه آزادی آمریکا با طراحی خاص و ویژه این ایام در میدان شهید چمران و در دید عموم نصب گردید.

 

امیری ادامه داد: در جهت فضاسازی بیشتر شهری، علاوه بر این المان، تعدادی بنر با طرح های مرتبط به این موضوع در سطح شهر پیشوا طراحی و نصب شده است و همچنین نمایشگاه استکبار ستیزی طی دو روز در حرم مطهر حضرت جعفربن موسی الکاظم”ع” و مراسم نماز جمعه برگزار شد.

 

شهردار پیشوا اظهار داشت: در آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی مناسبت هایی مانند اقدام به ترور آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب توسط گروهک منافقین، بمب گذاری و انفجار حزب جمهوری اسلامی و شهادت ۷۲ تن از دولتمردان انقلاب از جمله دکتر محمدحسین بهشتی، بمب باران شیمیایی شهرستان سردشت و سرنگون کردن هواپیمایی ایرباس ۶۵۵ مسافربری سازمان هواپیمایی ایران توسط ناو جنگی آمریکا در خلیخ فارس را داریم.

 

امیری درباره حمله ناو آمریکایی به هواپیمایی مسافربری ایران گفت: در هواپیمای ایرباس ۶۵۵ که ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ توسط شلیک موشک ناوآمریکایی سقوط کرد، در بین آن ۲۹۰ سرنشین هواپیما، یک خانواده پیشوایی هم حضور داشتند که به همین مناسبت مراسم گرامیداشت این خانواده و تمام شهدای این واقعه توسط شورای فرهنگی شهرستان پیشوا در پایان این هفته برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *