سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

حل مشکل مفاسد اقتصادی اراده جمعی می طلبد

انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۶:۲۹ |
کد خبر: 41678 |
بازدید: 66 views |
بدون دیدگاه


تبریز – ابتکارآنلاین: نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مبارزه با مشکل مفاسد اقتصادی نیازمند اراده جمعی و همراهی قوای سه گانه با یکدیگر است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – مسعود پزشکیان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: دولت آمریکا سناریوها و برنامه های ویژه ای برای زمین زدن جمهوری اسلامی ایران دارد و هر روز برای دست یابی به اهداف خود تلاش های جدیدی می کند.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور، اعلام جنگ اقتصادی ضرورت دارد، افزود: دراین وضعیت خطیر و بسیار مهم باید تمامی دستگاه های اجرایی همراه با قوای مقننه و قضاییه به فکر مردم باشند.

پزشکیان اظهار داشت: در این وضعیت که یکی از فرازهای مهم تاریخی انقلاب اسلامی است نباید منتظر زمین خوردن خود باشیم و باید قبل از وقوع هر حادثه ای با تمام توان و قوا وارد میدان شده و برای برون رفت از تنگناهای اقتصادی دست به کار شد.

پزشکیان، توجه به تولید و رونق بخشی به این بخش از اقتصاد کشور را یکی از راهکارهای مهم و اصولی برای گذر از شرایط ویژه اقتصادی کشور خواند و یادآور شد: در این مسیر حذف پدیده دلالی و جلوگیری از قاچاق کالا باید در اولویت برنامه های قوای سه گانه قرار بگیرد.

وی، ورود جدی دستگاه قضایی به موضوع قاچاق کالا و ارز و مقابله با رانت خواری را برای رونق بخشی به اقتصاد کشور مهم برشمرد و ادامه داد: در این رابطه باید با کسانی که مخل امنیت اقتصادی کشور هستند، به شدت برخورد شود.

پزشکیان اضافه کرد: نباید در کشور کسانی پیدا شوند که در یک روز چند هزار قطعه سکه بخرند تا برای رسیدن به منافع هنگفت شخصی، مجموعه های اقتصادی و آرامش روانی مردم را برهم بزنند.

وی ، پیشگیری در حوزه مفاسد اقتصادی را مهمترین عامل برای رهایی از مشکلات کنونی خواند و گفت: پیشگیری در هر حوزه ای بهتر از درمان است و هنر این نیست که اجازه بدهیم زمینه های فساد در کشور ایجاد شود و سپس برای مقابله با آن دست به کار شویم، بلکه باید با راهکارهای مختلف و متنوع مانع از بروز چنین مشکلاتی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *