سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

پرونده اختلاس شهرداری ساری در حد اتهام است

انتشار: سه شنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۳۴:۳۷ |
کد خبر: 41675 |
بازدید: 58 views |
بدون دیدگاه


ساری – ابتکارآنلاین: نایب رئیس شورای اسلامی شهر ساری پرونده اختلاس یکی از سازمان های مرتبط با شهرداری این شهر را که هفته گذشته از سوی دادستان عمومی و انقلاب اسلامی ساری بیان شد را در حد اتهام بیان کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی اکبر زلیکانی در بیست و پنجمین نشست شورای اسلامی شهر ساری که عصر روز سه شنبه در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر برگزار شد، میزان اختلاس پرونده شهرداری را یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال بیان کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساری میزان اختلاس پرونده شهرداری ساری را ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعلام کرده بود.

وی مدعی شد در بررسی اولیه که از سوی سازمان بازرسی نسبت به این پرونده انجام شده حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از پرونده اتهام به اختلاس یکی از سازمان های تابعه شهرداری کاهش یافت.

زلیکانی از اعلام این پرونده از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساری که در یک نشست خبری انجام شده ابراز گله مندی کرد و اظهارداشت : به نظر می رسد دادستان عمومی و انقلاب باید فرصت می داد تا پرونده به خوبی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت قطعی شدن اتهام در اختیار افکار عمومی قرار می گرفت.

شهرداری ساری با سازمان های تابعه چون سازمان عمران، فضای سبز، آرامستان ، میوه و تره بار و پسماند در سال جاری حدود ۵ هزارمیلیارد ریال اعتبار دارد که بیشترین اعتبار سازمان های تابعه مربوط به سازمان عمران است.

**** برخورد با متخلفان

نایب رئیس شورای شهر ساری که در این نشست با وجود حضور رئیس شورای شهر، ریاست جلسه را بر عهده داشت گفت که در صورت اثبات اتهام درخواست ما نیز شناسایی و برخورد با متخلفان احتمالی است.

زلیکانی اضافه کرد : شورای اسلامی شهر نیز از برخورد قاطع با متخلفان برخورد می کند.

***پیشنهاد الکترونیکی شدن قراردادها در شهرداری

رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری از اجرای سامانه الکترونیکی شدن عقد قراردادها اعم از پیمانکاری، دریافت عوارض و سایر خدمات مالی شهرداری خبرداد.

قاسم قاسمی در این نشست هدف از اجرای این سامانه را شفاف سازی قراردادها، جلوگیری از تخلف و تسهیل در خدمات دهی و نظارت بهتر بر عملکرد شهرداری بیان کرد.

به گفته وی این کمیسیون به دنبال عقد قرارداد با بنیاد ملی نخبگان مازندران برای اجرای سامانه الکترونیکی شدن فروش و توزیع میوه و تره و بار است.

در این نشست با پیشنهاد شهرداری ساری و تایید شورای اسلامی شهر ۱۰۰ میلیون ریال کمک مالی به محمد براری قهرمان ساروی وزنه برداری جهان موافقت شد.

همچنین در این نشست شورای اسلامی شهر ساری با پرداخت کمک موردی که در مجموع افزون بر ۲۵۰ میلیون ریال است به پرسنل بیمار شهرداری، یکی از هفته نامه های محلی و چند شهروند بیمار دیگری که در تامین هزینه درمان مشکل داشتند، موافقت کرد.

در بیست و پنجمین نشست شورای اسلامی شهر ساری از ۹ عضو شورا ، ۸ نفر حاضر بودند و فرامرز نقیبی که شایعاتی پیرامون استعفایش در اعتراض به عدم پاسخگویی شهرداری و معاونانش به سوالات شورای شهر بیان شد، حضور نداشت.

اگرچه استعفای ۲ نفراعضای شورای اسلامی شهر از سوی روابط عمومی تکذیب شد، ولی حضورنیافتن فرامرز نقیبی که سابقه حضور در دوره های قبلی این نهاد را در کارنامه اش دارد، ابهام در مورد استعفایش را زیاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *