سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

مردم آبادان خواستار حل معضل شوری آب شهر شدند

انتشار: چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۹:۴۴ |
کد خبر: 41320 |
بازدید: 131 views |
بدون دیدگاه


آبادان  – ابتکارآنلاین: تعدادی از شهروندان آبادانی روز چهارشنبه با حضور در مقابل شرکت آب و فاضلاب این شهرستان خواهان حل مشکل شوری و سختی آب شرب این شهر شدند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – شهرندان آبادانی در حالی که پلاکاردهایی با عنوان ‘ آبادان آب ندارد ‘، آبادان – کربلا ‘، ‘ آب شیرین حق ماست’، ‘ آب شور، بوی لجن و تعفن حق مردم آبادان نیست’ و ‘ مسئولین پایتخت نشین نمی خواهیم’ نسبت به سختی و شوری آب این شهر اعتراض کردند.

همچنین شرکت کنندگان با شعارهای ‘ مسئولین بی غیرت نمی خوایم’، ‘ الله اکبر’، ‘ هر چه مسئولین می گویند دورغ است’، ‘هرچی میگن دروغه دروغه’، ‘ آبادان هنوز جنگ زده است’، ‘دزد از ماست مجلس رو خوب خریدند’، ‘وقتی شیر کاکائو هست آب شیرین برای چی؟’، ‘آب اگر قطع بشه آبادان قیامت میشه’ از عملکرد مسئولین شهری آبادان به وضعیت آب شرب این شهر و خبر سهمیه بندی آن اعتراض کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع به ایرنا گفت:چندین سال است که آب آبادان با مشکل روبرو است ولی متاسفانه اقدامی در خصوص بهبود وضعیت آب انجام نشده است و مسئولین فقط جلسه تشکیل می دهند.

علی بچاری گفت:در حالی که آب لوله کشی شور و غیر قابل مصرف است دیروز اخطاریه قطع آب به منزل ما داده اند؛ چرا باید برای دریافت آب شور دریا به جای آب بهداشتی و وشیرین قابل شرب ،بها پرداخت کنیم.

یکی دیگر از شرکت کنندگان نیز گفت:متاسفانه تاکنون اقدام مشهودی برای ارتقاء کیفیت آب آشامیدنی مردم نشده است و مسئولان فقط قول می دهند که وضعیت بهتر می شود.

وی افزود: از امروز آب شیرین کن های سطح شهر فقط ۲۰ لیتر آب به مردم می فروشند که این امر باعث گله مندی مردم است.

رئیس آبفا آبادان در گفت و گو با ایرنا میزان شوری و سختی آب بهمنشیر را ۱۶ هزار میکروموس اعلام کرد و افزود: هم اکنون میزان شوری و سختی آب شهری هشت هزار میکروموس است.

علی رضا خلیلی نیا افزود: برداشت آب از رودخانه بهمنشیر تا زمان تکمیل خط آبرسانی دوم طرح غدیر متوقف و آب آشامیدنی مردم از خط غدیر با ای سی (هدایت الکتریکی) ۲هزار میکروموس تامین می شود.

وی افزود: از امروز نیز آبرسانی با تانکر به برخی از مناطق محروم و حاشیه شهر آغاز شده است.

به گزارش ایرنا تا لحظه مخابره خبر تجمع مردم آبادان در خیابان زند ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *