علائمی مبنی بر کج شدن مقبره عبدالعظیم (ع) مشاهده نشد | ابتکار آنلاین
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

علائمی مبنی بر کج شدن مقبره عبدالعظیم (ع) مشاهده نشد

انتشار: چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۲:۴۵ |
کد خبر: 41300 |
بازدید: 61 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: روابط عمومی حرم عبدالعظیم (ع) در اطلاعیه ای در خصوص اخبار منتشر شده مبنی بر کج شدن مقبره این آستان مقدس اعلام کرد که تاکنون هیچگونه علائمی در رابطه با کج شدن مقبره عبدالعظیم (ع) مشاهده نشده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این اطلاعیه آمده است: ساختمان مقبره حضرت عبدالعظیم(ع)، گلدسته ها و سایر محوطه های حرم توسط مهندسان فنی آستان در طی روزهای اخیر مورد بررسی فنی قرار گرفته است و با توجه به نتایج به دست آمده هیچگونه علائم و تغییراتی مبنی بر جابجایی و یا نشست زمین مشاهده نشده است.

بر اساس این اطلاعیه، از ابتدای طرح توسعه آستان تاکنون، نسبت به وضعیت سابق تغییری در بنا رخ نداده است.

به گزارش ایرنا، علی بیت اللهی، مدیر بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در روزهای اخیر در گفت و گو با رسانه ها بیان کرد که در کشور علاوه بر مخاطرات لرزه ای، مخاطره بزرگ دیگری با عنوان «فرونشست زمین» به صورت خزنده از حدود ۳۰ تا ۴۰ سال قبل در حال شدت گرفتن است که همه دشت ها و مناطق شهری از جمله تهران را تحت تاثیر قرار داده است.

وی گفت که روند گسترش فرونشست در بخش هایی مانند جنوب غربی تهران سالانه حدود ۳۵ سانتی متر است که این عدد، یک رکورد جهانی به شمار می رود و در این پدیده فرونشست شریان هایی چون آب، گاز و فاضلاب آسیب می بینند؛ ضمن آن که بررسی های ما نشان داد که مقبره شاه عبدالعظیم (ع) نیز بر اثر فرونشست کج شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *