سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا برگزار شد

انتشار: چهارشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۱:۳۰ |
کد خبر: 41298 |
بازدید: 62 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: جلسه شورای اداری شهرستان پیشوا به ریاست محمدکرم محمدی فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – این جلسه به ریاست محمدکرم محمدی فرماندار شهرستان و با حضور حجت الاسلام روح الله باقری امام جمعه پیشوا، حجت الاسلام شمس رئیس دادگستری، الله بخش حبیبی معاون فنی و امور عمرانی و شیرزاد یعقوبی معاون برنامه ریزی و اداری مالی فرمانداری، بخشدار مرکزی، مسئولان حراست و بازرسی فرمانداری و مدیران ادارات برگزار شد.

 

حجت الاسلام در این جلسه با اشاره به مسئله معرفت نفس گفت:  وقتی  انسان خود را بشناسد و بداند در کجای کارخانه عظیم انسان سازی قرار دارد، بداند مسئولیتش چیست و به کجا قرار است برسد از سرگردانی و اضطرابی که در وجود آدمی است، نجات پیدا می کند.

 

امام جمعه پیشوا با اشاره به ارزش افزوده در مباحث اقتصادی و مقایسه آن با ارزش افزوده جان آدمی بیان کرد به عنوان مثال پارچه یک قیمتی دارد ولی وقتی روی آن کار شده و تبدیل به لباس می شود قیمتی دیگر به خود می گیرد و هر چقدر سوزن ها و قیچی های بیشتری بخورد با ارزش تر می شود.

 

باقری افزود: کارها و عباداتی که ما انجام می دهیم و مشکلاتی که در زندگی ماست در واقع همان سوزن ها و قیچی هایی است که خدای متعال به ما می زند؛ اگر اجازه بدهیم خداوند این سوزن ها و قیچی ها را به روح و روان ما بزند این ارزش افزوده به روی انسان ها می آید.

 

امام جمعه پیشوا گفت: امیدوارم همه ما خدمتگزار راستینی برای مردمی باشیم که در روز قدس، در روز عید فطر و در ماه رمضان ثابت کردند که پای ارزش ها و پای آرمان های امام راحل(ره) و شهدا همچنان ایستاده اند.

 

فرماندار شهرستان پیشوا نیز در این جلسه با اشاره به هفته قوه قضاییه، عدالت را زیباترین شاه بیت انسانی و آن را کاری سخت و ظریف دانست.

 

محمدی حضور جوانان را در برنامه های ملی و مذهبی شهرستان هر ساله پررنگ تر و پاشکوتر از قبل دانست و آن را از جلوه ها و برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد.

 

وی لزوم پیگیری راه اندازی سایت اداری، فراهم سازی زیرساخت ها در شهرک های تازه تاسیس، رعایت اولویت ها در هزینه کرد اعتبارات ارزش افزوده، لزوم رعایت حقوق شهروندی و کاهش ۲۰ درصدی مصرف انرژی در ادارات تاکید کرد.

 

در ادامه این جلسه نیز حجت الاسلام شمس رئیس دادگستری شهرستان پیشوا کمبود فضا و کمبود کادر اداری و قضایی را از جمله مشکلات موجود و موجب طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده ها عنون کرد.

 

وی افزود: با تدبیر و با پیش بینی و پیشگیری از وقایع و جرائم می توان حجم پرونده های قضایی را کاهش داد.

 

همچنین در این جلسه الله بخش حبیبی معاون فنی و امور عمرانی فرماندار و محمدحسین زمانی سرپرست بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی فرمانداری تذکرات اداری لازم را یادآور شدند.

 

رضا عرب محمدحسینی مدیر جهاد کشاورزی پیشوا نیز گزارشی از میزان برداشت کلزا، جو و گندم در سال جاری ارائه داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *