سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

وزیربهداشت با ساخت بیمارستان هزار تختخوابی همدان موافقت کرد

انتشار: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۸:۲۲ |
کد خبر: 41289 |
بازدید: 93 views |
بدون دیدگاه


همدان – ابتکارآنلاین: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با احداث بیمارستان هزار تختخوابی امام خمینی (ره) در همدان موافقت کرد و خواستار پیگیری برای شتاب گیری در روند آغاز عملیات اجرایی این طرح شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سید حسن قاضی زاده هاشمی در نشست با استاندار و مجمع نمایندگان همدان بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت های موجود در همدان این استان ظرفیت احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی را دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مسئولان و نمایندگان استان همدان در خانه ملت خواست با هماهنگی و پیگیری این طرح را به پایان برسانند.

وی با بیان اینکه باید به نیازهای شهرستان ها توجه ویژه ای شود، اظهارداشت: دانشگاه علوم پزشکی همدان باید در زمینه جذب دانشجو در رشته های پزشکی برای افراد بومی امتیازهای مناسبی در نظر بگیرد.

قاضی زاده هاشمی همچنین با بیان اینکه مراحل ساخت بیمارستان اکباتان باید هر چه زودتر به اتمام برسد، گفت: تکمیل این بیمارستان از خواسته‌های اصلی نمایندگان همدان است.

استاندار همدان هم در این نشست حذف تصویر بوعلی سینا از روی دفترچه های تامین اجتماعی را اقدامی نامناسب از سوی بیمه تامین اجتماعی دانست.

محمدناصر نیکبخت گفت: وعده هایی که سازمان تامین اجتماعی برای اجرای طرح های عمرانی در استان همدان داده بود عملی نشدند.

وی با عنوان اینکه طرح تحول نظام سلامت دستاوردهای بسیاری برای استان داشته است، افزود: زمین مناسبی در منطقه باغ میوه همدان برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گفت: حدود یک هزار تخت در چند سال اخیر به ظرفیت تخت های بیمارستان های استان اضافه شده است.

حبیب الله موسوی بهار افزود: بازسازی بیمارستان های همدان در راستای طرح هتلینگ در حال انجام است و بیمارستان های بهار و تویسرکان امسال بهره برداری می شوند.

وی گفت: مرکز جامع سرطان این استان نیز با مشارکت خانواده مرحوم فرشچیان در حال ساخت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: از ۳۱۸ طرح بهداشتی پیش بینی شده برای استان تاکنون ۲۱۳ طرح بهره برداری شده و ۵۴ طرح دیگر هم در حال ساخت است.

موسوی بهار همچنین نصب سی تی اسکن را از مهمترین نیازهای بخش درمانی شهرستان های این استان اعلام کرد.

در این نشست هر یک از نمایندگان مردم همدان در خانه ملت خواسته ها و مطالبات را بیان کردند که شامل حضور مستمر پزشک در مراکز درمانی روستایی، راه اندازی بخش آنژیوگرافی در ملایر، فعال شدن بخش مغز و اعصاب در نهاوند، تکمیل و بهره برداری بیمارستان اکباتان، فعال شدن بخش دیالیز فامنین، ساخت بیمارستان جدید در رزن، اختصاص آمبولانس به مراکز درمانی، حضور بیشتر متخصصان ارتوپد و سونوگرافی در تویسرکان شدند.

همچنین آنها خواستار نصب تجهیزات سی تی اسکن در بیمارستان کبودرآهنگ، راه اندازی بیمارستان جدید بهار، بازسازی خانه های بهداشت فرسوده و تقویت کادر پزشکی در اسدآباد شدند.

در این نشست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ایجاد مرکز آنژیوگرافی و ورود تجهیزات قلبی و عروقی به ملایر موافقت کرد.

ساخت بیمارستان جدید، مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی، توجه جدی به درمانگاه‌های ازندریان، جوکار، علی آباد و سامن و اعزام پزشک فوق تخصص به شهرستان از مطالبات جدی نماینده مردم ملایر از وزیر بهداشت بود.

دکتر قاضی زاده هاشمی با ساخت مرکز جراحی قلب و آنژیوگرافی ملایر و اختصاص پزشک فوق تخصص به شهر ملایر موافقت و تاکید کرد تمامی امکانات بهداشتی، درمانی و تشخیصی باید در این شهرستان مستقر شود.

ساخت ۱۰ درمانگاه تخصصی در همدان و فامنین نیز از دستاوردهای سفر دکتر هاشمی به همدان و مورد تاکید در این نشست بود، که عضو کمیسیون بودجه و محاسبات مجلس با یادآوری این نکته گفت، علاوه بر این، شبانه روزی شدن درمانگاه های قهاوند، جورقان و مریانج نیز در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس قول مساعد وزیر بهداشت در سفر به شهرستان فامنین و مصوبات سفر یادشده، در جلسه مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد ضمن تکمیل و اختصاص تجهیزات تخصصی و آمبولانس و نیروی انسانی متخصص به بیمارستان فامنین، مرکز دیالیز این شهرستان نیز ایجاد شود.

همچنین مرکز مطالعات علمی و توسعه دانشگاه علوم پزشکی همدان در آینده نزدیک به بهره‌برداری می رسد.

اختصاص آمبولانس به درمانگاه های قهاوند، جورقان و مریانج در این نشست در دستور کار قرار گرفت و تکمیل و تجهیز اورژانس ویژه روستای عبدالرحیم با اختصاص آمبولانس نیز از دیگر دستاوردهای جلسه مجمع نمایندگان استان با دکتر قاضی‌زاده هاشمی بود.

در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر بهداشت، ضمن بررسی برنامه‌ها و ظرفیت‌های حوزه بهداشت، درمان و علوم پزشکی همدان، توسعه دانشگاه علوم پزشکی همدان در تراز دانشگاه های بین المللی علوم پزشکی مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد، تجهیز و توسعه دانشگاه، به منظور تحقق این هدف در دستور کار وزارت بهداشت و مدیران استان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *