58 هزار مترمربع از اراضی ملی فیروزکوه آزادسازی شد | ابتکار آنلاین
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸

۵۸ هزار مترمربع از اراضی ملی فیروزکوه آزادسازی شد

انتشار: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۶:۱۹ |
کد خبر: 41270 |
بازدید: 94 views |
بدون دیدگاه


فیروزکوه – ابتکارآنلاین: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: با هدف حفظ و حراست از انفال ۵۸ هزار مترمربع اراضی ملی این شهرستان از ابتدای امسال رفع تصرف شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – جمشید جویباری افزود: ۵۵ هزار مترمربع از این اراضی شامل ۹ مورد تخلف در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد و حدود ۳ هزار مترمربع دیگر این اراضی در اجرای حکم قطعیت یافته از سوی مراجع قضائی بازپس گیری شد.

وی عرصه های منابع طبیعی را سرمایه ملی و متعلق به همه نسل ها دانست و اظهار داشت: حفاظت از عرصه های ملی یکی از وظایف و تکالیف اصلی ما در مجموعه منابع طبیعی به شمار می آید که در این خصوص همکاری و همیاری دستگاه ها و نهادهای ذیربط را می طلبد.

این مقام مسئول با توجه به آغاز فصل گرما و سفرهای تابستانی توصیه هایی را ابراز داشت و در همین ارتباط از عموم مردم و گردشگران درخواست کرد: به دلیل در پیش بودن فصل تابستان و افزایش دمای هوا و تراکم گیاهی در عرصه های مرتعی و جنگلی ضرورت ایجاب می کند به هنگام مراجعه به این عرصه ها ضمن رعایت نکات ایمنی، حتی الامکان از روشن کردن آتش خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخریب، تصرف و آتش سوزی های احتمالی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *