سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

سوزاندن ریشه های وحدت موجب از هم پاشیدن جامعه می شود

انتشار: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۶:۰۶ |
کد خبر: 41269 |
بازدید: 92 views |
بدون دیدگاه


پیشوا – ابتکارآنلاین: فرماندار پیشوا گفت: وقتی ریشه‌های اعتقاد و وحدت سوزانده شود جامعه به‌راحتی ازهم‌پاشیده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمدکرم محمدی در نشست با دهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان پیشوا بیان کرد: کشور با توجه به مواضع دیگر کشورها در موقعیتی خاصی قرار دارد که این موقعیت از ابتدای انقلاب بوده ولی امروز حساس و حساس‌تر شده است.

وی افزود: ما به جهات مختلف از ابتدای انقلاب با بخشی از کشورهای دنیا در تضاد منافع بوده‌ایم؛ از روزی که انقلاب پیروز شده است آنانی که بیشترین حضور و نقش را در مباحث اقتصادی دنیا داشته‌اند و کشور ایران داشتند عملاً وقتی منافع آنان  قطع شد به‌روشنی و صراحت علیه انقلاب موضع گرفتند.

محمدی گفت: از دشمن جز دشمنی انتظار نیست و مواضع آن‌ها در جهت تخریب نظام نوپای جمهوری اسلامی بود و بیشترین فشارها را از طریق ایادی خود وارد کردند.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد:  کشوری که انقلاب می‌کند مدتی طول می‌کشد تا نهادهای نوپا جای نهادهای قدیمی را بگیرند و در این مدت تا حدودی نظمش را ازدست‌داده و دچار تزلزل درونی می‌شود؛ ما در چنین شرایطی با جنگ تحمیلی روبرو شدیم و همه دنیا به جنگ با ما آمدند.

وی اظهار کرد: ملت ما در جنگ تحمیلی با همه توان و با دست‌خالی و کمترین امکانات در مقابل دشمن که بیشترین امکانات را در اختیار داشت ایستادند.

محمدی بیان کرد دشمن در روزهای آغازین جنگ به شکلی برنامه‌ریزی کرده بود که در کوتاه‌ترین زمان کشور را بگیرد و بر آن مسلط شود ولی ملت ایستادگی کرد؛ در جبهه‌های سومار، گیلان غرب و… مردم و نیروهای ما با سنگ و چوب مقابل تانک و توپ ایستادند و این ملت با وحدت و انسجام صددرصدی توانست ایستادگی کند.

وی افزود: ملت امام را مقتدای خود می‌دانست و همان آدم‌هایی که انقلاب کرده بودند به‌عنوان نسل اول انقلاب به جبهه‌ها رفتند و با همه وجودشان ایستادگی کردند.

 

ملت ایران در دوران دفاع، هم جنگ و هم کشور را اداره کردند

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: به‌هرحال هشت سال جنگ بر این کشور تحمیل شد و در این مدت ملت، خودش را اداره کرد؛ ملت هم جنگ و هم کشور را اداره کرد و هم با خودشان در تعامل بودند و نسبت به هم بیشترین نزدیکی و بیشترین مودت و دوستی را داشتند.

وی گفت: در روزهای پایانی جنگ بخشی از مردم اعلام  کردند که مجدداً آماده‌ایم تا در جبهه‌ها بمانیم؛ در عملیات مرصاد بخش اعظمی از مردم شهرهایی که نزدیک استان کرمانشاه بودند وقتی وسیله پیدا نمی‌کردند با تراکتور و عده‌ای پیاده می‌آمدند تا خود را به جبهه برسانند؛ این عزمی جدی در جهت دفاع از کشور، تمامیت ارضی، نوامیس و شرف مردم بود.

محمدی بیان کرد: این موضوع تا امروز به طرق مختلف ادامه داشته است؛ امروز ماحصل مقاومت آن مردان و زنان و تقدیم  شهدا و انسان‌های بزرگوار درراه دفاع از این کشور، عزت و سربلندی ایران اسلامی را به نمایش گذاشته است.

وی گفت: امروز نیز جنگ وسیع‌تر و جدی‌تری بر این کشور در حال تحمیل است؛ آن روز ملت ما این آمادگی را داشت و آزموده جنگ بود و باوجوداینکه بسیاری از زیرساخت‌ها را ازدست‌داده بود ولی تحمل می‌کرد؛ امروز عمده جمعیت ایران اسلامی را نسل سوم انقلاب تشکیل می‌دهد که دیدگاه‌های متفاوتی با نسل‌های گذشته دارند ولی همانند آنان در مقابل هجمه‌های دشمنان ایستاده‌اند.

 

لطمه به انسجام ملی موجب آسیب‌پذیری کشور می‌شود

محمدی اظهار کرد: آنچه تا به امروز کشور را نگهداری کرده وحدت و انسجام ملی بوده است؛ هرزمانی این وحدت و انسجام ملی دچار اشکال شود یقین بدانید که آسیب‌پذیری کشور افزایش می‌یابد.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: باوجود دشمنی‌های دشمنان قسم‌خورده، عده‌ای نیز در جامعه نشستند و شاخه‌های زیر پایشان را می‌برند و در صحبت‌ها و بحث‌هایشان دولت را تافته‌ای جدا بافته از ملت می‌دانند؛ این دولت با رأی و اراده مردم و با آرای قریب ۲۴ میلیونی آن‌ها روی کار آمده است.

محمدی افزود: ما نمی‌گوییم در کشور مشکلی وجود ندارد ولی این مشکلات در مقابل توسعه و دستاوردهایی که داشتیم بسیار ناچیز هستند.

 

سوزانده شدن ریشه های وحدت موجب از هم پاشیدن جامعه می شود

وی اظهار کرد: وقتی ریشه‌های اعتقاد و وحدت سوزانده شود جامعه به‌راحتی ازهم‌پاشیده می‌شود.

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: آنچه به‌عنوان فشار اقتصادی احساس می‌شود همه‌اش ناشی از مباحث اقتصادی نیست بلکه بخشی از آن جو روانی است که رهبر معظم انقلاب نیز در سالروز ارتحال امام راحل(ره) به آن اشاره داشتند.

محمدی بیان کرد: یک حرکتی به‌عنوان انرژی هسته‌ای در این کشور شروع شد که بخشی مربوط به سال‌های قبل از انقلاب و بخش عمده‌ای در سال‌های بعد از انقلاب و در دولت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و بعدازآن است و دولت‌های مختلف اقداماتی در این راستا صورت دادند و نهایتاً منجر به برنامه جامع اقدام مشترک و یا همان برجام شد که دستاوردهایی را به همراه داشت و امروز با مشکلاتی روبروست.

 

اداره کشور با استفاده از ظرفیت‌های داخلی امکان‌پذیر است

وی بابیان اینکه امروز طرف‌های مذاکره می‌خواهند از این توافق خارج شوند، گفت: کشور با برجام و یا بدون برجام باید اداره شود؛ اداره کشور با استفاده از ظرفیت‌های داخلی امکان‌پذیر است؛ عده‌ای از دور تماشا می کنیم و آتش به اعتقاد مردم ریخته و عده‌ای را حاکم و عده دیگر را متهم می‌بینیم.

وی گفت: کشوری در دنیا فکر می‌کند کدخدای جهان است و تلاش می‌کند تا دیگران را نیز با خود همراه کند تا با کشورهایی که ادعای استقلال دارند و در مقابله تکانه‌ها محکم ایستاده‌اند مقابله کند.

 

ملت ایران با اتحاد خود مشکلات امروز جامعه را پشت سر می‌گذارد

محمدی با تأکید بر اینکه باید با تمام توان از منافع ملی کشورمان دفاع کنیم اظهار کرد: مشکلات امروزی گذراست و یقین داریم ملت با اتحادی که داشته و دارد این مشکلات را هم‌پشت سر می‌گذارد؛ راهی که در پیش‌گرفته‌ایم سختی‌هایی را به همراه دارد اما قابل‌تحمل است و در مقایسه با جنگ و بحران‌های که تا به امروز در کشور به وجود آمده بسیار ناچیز است.

وی با اشاره به وضعیت کشاورزی پیشوا خاطرنشان کرد: امسال به‌غیراز طوفان‌هایی که در خردادماه آمد و تأثیراتی را روی برخی گلخانه‌ها بر جای گذاشت، یکی از سال‌های بسیار خوب بوده است و بارش‌های خوبی را شاهد بودیم و ازنظر قیمت محصولات کشاورزی نیز تا به امروز قیمت مناسبی را در کشور داشته‌ایم.

فرماندار شهرستان پیشوا بیان داشت: سال‌های ۹۲ به بعد که ارزش‌افزوده و جرائم به سمت روستاها هدایت شد روند توسعه بسیار خوبی در روستاها شکل گرفت و اوج این حرکت در سال ۹۵ و ۹۶ و تا به امروز اتفاق افتاده است.

محمدی بابیان اینکه باید واقعیت‌ها به مردم گفته شود، اظهار کرد: زمانی شهرداری‌ها در پرداخت حقوق کارکنان خود با مشکل روبرو بودند و توان پرداخت آن را نداشتند اما امروز با واریز عوارض ارزش‌افزوده به‌حساب آن‌ها شهرداری‌ها دیگر چنین دغدغه‌ای را ندارند.

 

دهیاران از داشته های موجود نگهداری کنند

وی از دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست تا در نگهداری از داشته‌های موجود تلاش کنند و افزود: آنچه در روستاها ایجادشده از پول مردم است؛ نظام اجرایی کشور که دولت باشد این اعتبارات را به‌حساب شما ریخته است.

فرماندار شهرستان پیشوا اظهار کرد: دولت  ۳۰ درصد از اعتبارات مالیات و عوارض ارزش‌افزوده استان تهران را برحسب جمعیت به سمت شهرها و روستاهای این استان و ۷۰ درصد را در شهر تهران هدایت کرده است.

وی افزود: در شهرستان پیشوا در مدیریت تولید آب شرب مشکلی نداریم ولی در توزیع آن با مشکلاتی روبرو هستیم؛ این مشکل در مدیریت توزیع از سال‌های سال وجود داشته و امروز به اینجا رسیده است.

محمدی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست تا امور روستا را مدیریت کنند و گفت: اگر شما در مدیریت‌ها کمک نکنید ما قادر به حل مشکلات نخواهیم بود.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: اگر با در نظر گرفتن اولویت‌ها پیش برویم و خوب هزینه کنیم توسعه هر چه بیشتر روستاها را شاهد خواهیم بود و ما نیز هرآن چه جزو اولویت‌های روستا و بر اساس قانون باشد تائید و پشتیبانی خواهیم کرد.

محمدی بر رعایت اولویت‌ها، پاسداری از داشته‌ها، تأمین امنیت روستاها و مراقبت از جوانان، نظارت بر ساخت و سازها و ترویج فرهنگ زکات در روستاها تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *