شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

نقش مؤثر خبرنگاران در آگاه‌سازی شهروندان از خطرات چهارشنبه آخر سال

انتشار: سه شنبه, ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۲۹:۵۲ |
کد خبر: 41240 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارآنلاین: معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان قرچک گفت: خبرنگاران نقش مؤثری در مقوله آگاه‌سازی شهروندان از خطرات چهارشنبه آخر سال دارند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علیرضا رشیدیان در جلسه فوق‌العاده شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک با محوریت پیشگیری از حوادث احتمالی چهارشنبه پایان سال و پیش‌بینی تسهیلات سفرهای نوروزی ۹۷ که با حضور محسن شریف شهردار و دیگر اعضا این شورا در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن چهارشنبه آخر سال و به‌منظور جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق ناگوار اداره مخابرات متن پیام ارسال‌شده توسط دبیرخانه ستاد هماهنگی مدیریت بحران را از طریق تلفن ثابت به شهروندان سطح شهرستان ارسال نماید.

وی افزود: با توجه به نقش مؤثر خبرنگاران در مقوله آگاه‌سازی شهروندان از معایب و خطرات استفاده از مواد محترقه و آتش‌زا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی راه‌کارهای مفید در ترغیب مردم به عدم استفاده از این مواد خطرناک را عملیاتی و در اختیار خبرنگاران قرار دهد.

 قر1

معاون فرماندار قرچک تأکید کرد: با توجه به چهارشنبه پایان سال و تعطیلات نوروزی، اداره بهداشت و درمان شهرستان تمهیدات لازم برای ذخیره‌سازی دارو در سطح شهرستان را در دستور کار قرار داده و همچنین اقدام لازم در خصوص نوبت‌بندی درمانگاه‌ها و پایگاه‌های اورژانس را معمول نماید.

 قر4

رشیدیان تصریح کرد: با توجه به‌ضرورت کنترل کیفی عرضه محصولات نظیر گوشت، مرغ، ماهی و غذاهای مورد عرضه در رستوران‌های سطح شهرستان و سایر موارد به‌ویژه در ایام تعطیلات، اداره بهداشت و درمان ضمن آماده‌باش، نسبت به سرکشی و کنترل مستمر و مضاعف اقدام نماید.

وی تأکید کرد: تمامی ادارات و نهادهای مستقر در شهرستان، امکانات و تجهیزات لجستیکی از قبیل دیزل ژنراتور، لودر و غیره در صورت عیوب و نقص اقدام عاجل پیرامون رفع نقص و تعمیر تجهیزات در دستور کار قرار داده تا در مواقع موردنیاز ضروری بدون فوت وقت مورداستفاده قرار گیرد.

 قر2

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان قرچک اظهار داشت: به‌منظور کنترل کمیت و کیفیت اجناس مجاز مورد عرضه از سوی صنوف مختلف در سطح شهرستان، کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه قضایی، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، صنعت معدن و تجارت، نسبت به بازدید و سرکشی از تمامی صنوف را در دستور کار قرار داده و با افرادی که مبادرت به ارائه اجناسی از قبیل مواد محترقه، مواد غیرمجاز و غیرقانونی می‌نمایند برخورد قانونی شود.

گفتنی است، جلسه شورای هماهنگی ستاد مدیریت بحران شهرستان قرچک با حضور لیست اسامی پیوست به ریاست علیرضا رشیدیان معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور محسن شریف شهردار و دیگر اعضا این شورا در محل فرمانداری تشکیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>