مهم‌ترین وظیفه ستاد اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال و حمایت از تولید است | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

مهم‌ترین وظیفه ستاد اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال و حمایت از تولید است

انتشار: دوشنبه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۰۶:۵۰ |
کد خبر: 41230 |
بازدید: 82 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: مهم‌ترین وظیفه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ایجاد فرصت‌های شغلی و حمایت از تولید است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسلپور در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان قرچک ضمن تبریک عید سعید فطر با تأکید به بیانات مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: ایجاد فرصت‌های شغلی و حمایت از تولید کالا در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و خدماتی از مهم‌ترین وظایف کارگروه است که با برنامه‌ریزی و نظارت مستمر بر فعالیت‌ها و تلاش شبانه‌روزی محقق خواهد شد.

وی بیان داشت: با شروع کار واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی قرچک شاهد افزایش فرصت‌های شغلی در شهرستان خواهیم بود که در همین راستا آشنایی کارجویان با محیط کسب‌وکار و کسب تجربه، آماده‌سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای عرصه اشتغال و کارآفرینی مستلزم ارائه آموزش دقیق است.

فرماندار شهرستان قرچک در ادامه به اقدامات صورت گرفته در حوزه روستایی اشاره کرد و افزود: می‌بایست زمینه فروش و عرضه محصولات به بازار برای تولیدکنندگان شهرستان و به‌ویژه تولیدکنندگان در روستاها فراهم شود.

 

مرسلپور تأکید کرد: با توجه به لزوم بروز رسانی وضعیت واحدهای تولیدی و خدمات رسان در شهرستان قرچک، دستگاه‌های اجرایی نسبت به بررسی وضعیت بدهی واحدهای تولیدی به ادارات خدمات رسان اقدام و گزارش آن را به فرمانداری ارسال نمایند تا در این خصوص اقدام اساسی صورت گیرد تا واحدهای تولیدی به سمتی نروند که واحد خود را به دلیل بدهی تعطیل کنند.

وی گفت: با توجه به‌ضرورت فعال‌سازی، احیاء و ارتقاء توان تولید و رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی، تمامی دستگاه‌های اجرایی نسبت به ارسال آمار واحدهای فعال، نیمه فعال راکد و تملیک شده به قید فوریت اقدام و گزارش آن را به دبیرخانه ستاد ارسال نمایند.

 

فرماندار قرچک تأکید کرد: ادارات صنعت، معدن تجارت، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری، تعاون کار و رفاه اجتماعی نسبت به ارسال گزارش از وضعیت نحوه پرداخت تسهیلات در سال ۹۶ به واحدهای تولیدی ذی‌ربط به فرمانداری اقدام کنند.

مرسلپور خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای طرح بخشودگی جرائم تأمین اجتماعی، دستگاه‌های زی ربط نسبت به اطلاع‌رسانی به جامعه هدف خود اقدام و در پایان اجرای طرح اداره تأمین اجتماعی نسبت به ارائه گزارش اقدام لازم معمول نماید.

 

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان قرچک در پایان اظهار داشت: با توجه به اعلام مدیر شهرک صنعتی قرچک در خصوص عدم امکان ثبت‌نام کارگاه‌های تولیدی صنفی در سامانه کارا جهت اخذ تسهیلات، دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نسبت به مکاتبه با دستگاه‌های استانی جهت رفع مشکل فوق اقدام نماید.

 

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور مصطفی زینت‌بخش معاون برنامه‌ریزی اداری مالی فرمانداری و سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *