شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

اجساد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه نمونه برداری شد

انتشار: دوشنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۴:۱۸ |
کد خبر: 41229 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


شهرکرد

شهرکرد – ابتکارآنلاین: مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال وبختیاری بیان کرد: اجساد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای ترکیه ای پس از تحویل، نمونه برداری و آزمایشات اولیه بر روی آنان پایان یافت.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – منصور فیروز بخت افزود: انجام آزمایشات اولیه «دی ان ای» از اجساد تهیه و به تهران ارسال شده و منتظر دریافت جواب از تهران هستیم.

وی افزود: به بستگان و خانواده جانباختگان این حادثه نیز اعلام شده که با مراجعه به پزشکی قانونی در ترکیه، نمونه خون خود را برای آزمایش ارائه دهند و پس از تهیه پروفایل ژنتیکی پرینت پروفایل را به پزشکی قانونی استان چهارمحال و بختیاری ارسال کنند.

فیروزبخت گفت: شناسایی اجساد پس از دریافت جواب آزمایش دی ان ای اجساد و همچنین پروفایل ژنتیکی بستگان امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه شناسایی و تشخیص هویت این اجساد طبق دستورالعمل های موجود شامل معاینه اجساد و بررسی مشخصات و تن پیمایی اجساد و سایر آزمایش ها و مراحل تخصصی است، اظهار کرد: در صورت نیاز از خانواده کشته شدگان سقوط هواپیما برای تهیه پروفایل ژنتیکی و تطبیق و احراز هویت نمونه اخد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، صبح امروز تعدادی از خانواده قربانیان حادثه سقوط هواپیمایی ترکیه ای برای انجام تشریفات قانونی و انتقال اجساد همراه با معاون سفیر این کشور و یک گروه ۸ نفره فنی هواپیمایی برای بررسی حادثه سقوط هواپیمایی ترکیه ای وارد فرودگاه شهرکرد شدند.

یک فروند جت شخصی ترکیه ای با ۱۱ سرنشین شامگاه یکشنبه در کوههای دورک اناری شهرستان کیار سقوط کرد.

هواپیمایی سانه دیده ترکیه ای از شارجه امارات عازم استانبول ترکیه بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>