شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

اضافه شدن ۴۲۲۶ نفر عضو فعال درکتابخانه های استان درسال ۹۶

انتشار: دوشنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۲:۳۹ |
کد خبر: 41210 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


گر

گرمسار – ابتکارآنلاین: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گفت: بیش از ۴۲۲۶ نفر به عضویت فعال کتابخانه های مختلف استان نسبت به سال ۹۶ اضافه شده است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – نور علی غلام حسین سماکوش؛ مدیرکل کتابخانه های استان در ادامه از رتبه نخست استان سمنان به لحاظ اهدای کتاب اشاره کرد و گفت: در سطح کشور کتابخانه های استان به لحاظ افزایش عضویت درکتابخانه ها رتبه های برتر کشور را بدست آورده است و در بخش منابع نیز رتبه سوم کشوری را کسب کرده است .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه از افتتاح کتاب خانه عمومی شهرستان مهدیشهر در سال آینده خبر داد و گفت: برای تکمیل پروژه ساخت کتاب خانه عمومی شهرستان مهدیشهر بیش از ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است .

وی ادامه داد: شهرداری گرمسار به لحاظ پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها در استان رتبه نخست را بدست آورده است که این نشان از توجه به امر کتاب و کتاب خوانی در شهرستان گرمسار است .

سماکوش در ادامه از برنامه ریزی برای فعالیت بیشتر سازمان های مردم نهاد با موضوع کتاب خوانی خبر دادو افزود: در سال ۹۶ حوزه نرم افزاری در کتاب خانه های استان متحول خواهد شد در بخش فضای مجازی نیز به بخش معرفی کتاب خوانی نیز اضافه خواهد شد .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه اظهار داشت: یکی از نگرانی های مهم در شهرستان گرمسار مشکل تامین زمین برای ساخت کتابخانه جدید است که در صورت تامین زمین نیز اعتباری از بخش استانی در نظر گرفته می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>