شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

می توانیم با فرهنگ سازی سرانه مطالعه را در کشور افزایش دهیم

انتشار: یکشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۵۸:۳۵ |
کد خبر: 41178 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارآنلاین: معاون سیاسی، انتظامی فرماندار شهرستان پردیس در حاشیه آیین برگزاری طرح ملی کتابخانه گردی درکتابخانه خسرو آباد جاجرود گفت : سرانه مطالعه کشور ما در میانگین جهانی مطلوب نیست و می توانیم با فرهنگ سازی سرانه مطالعه را در کشور افزایش بدهیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – بنیادی افزود: در آستانه چهاردهمین سالگرد تاسیس نهاد مقدس کتابخانه های عمومی کشور هستیم، ارتباط نزدیک با کتاب توسط این نهاد مقدس ایجاد شده است، منشا پیشرفت و ترقی درکشورها بر اساس میزان مطالعه در آن کشور است و نهاد کتابخانه های عمومی فعالیت خوبی در این زمینه داشته است.

وی در ادامه افزود: فرهنگ کتابخوانی و عادت به مطالعه را باید از دوران کودکی و در مدارس نهادینه کنیم، اگر فرزندان ما به مطالعه عادت کنند، در دوران بلوغ با کتاب همراه می شوند ، فرهنگ سازی برای توسعه کتابخوانی در جامعه با حضور مستمر مسئولین، الگوی مناسبی برای نوجوانان و جوانان است.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان پردیس تصریح کرد: برای اشاعه فرهنگ مطالعه، راه اندازی کتابخانه های سیار که از مصوبات انجمن کتابخانه شهرستان است را در دست اقدام داریم، دسترسی مناطق دور دست در شهرستان به کتاب و افزایش سرانه مطالعه از اهداف اصلی این طرح است.

بنیادی با اشاره به اهمیت حضور مسئولین گفت: مطالعه در هر زمان و مکانی تاثیر گذار است ، برای مراجعین به ادارت قفسه مطالعه تهیه کردیم تا زمان انتظار ارباب رجوع به نحو مطلوب سپری شود.

وی در ادامه افزود: فرهنگ سازی برای کتابخوانی راه های مختلفی دارد،حضور مسئولان، هنرمندان و افراد تاثیر گذار در کتابخانه ها تاثیر مثبتی می گذارد و الگوی خوبی برای سایر مردم خصوصا جوانان و نوجوانان خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>