شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

تمهیدات لازم به‌منظور پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در قرچک

انتشار: یکشنبه, ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۴۷:۳۱ |
کد خبر: 41176 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارآنلاین: معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک به اتخاذ تمهیدات لازم به‌منظور پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال و فرهنگ‌سازی در راستای اجرای برنامه‌های سنتی بجای بازی‌های خطرآفرین و تنش‌زا بخصوص در بین دانش آموزان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علیرضا جعفری در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای شهرستان قرچک، به‌مرور مصوبات گذشته پرداخت و بر انجام نظارت‌های مستمر در راستای پیشگیری از آنفلوانزای پرندگان و کنترل واحدهای صنفی پرنده فروشی تأکید کرد.

وی افزود: گشت مشترک شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی و اداره صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بر پرنده فروشی‌های سطح شهرستان به جهت پیشگیری از آنفلوانزای پرندگان فعال شود و نیروی انتظامی مبادی ورودی و خروجی شهرستان را برای جلوگیری از حمل غیرمجاز طیور کنترل نماید.

جعفری به اتخاذ تمهیدات لازم به‌منظور پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال و فرهنگ‌سازی در راستای اجرای برنامه‌های سنتی بجای بازی‌های خطرآفرین و تنش‌زا بخصوص در بین دانش آموزان تأکید کرد.

 قر1

ایشان همچنین خواستار آماده‌باش کلیه مراکز درمانی، اورژانس، آتش‌نشانی و سایر ارگان‌ها در روز چهارشنبه آخر سال و ایام نوروز شد.

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان قرچک اظهار داشت: با توجه به در پیش رو بودن سال جدید و برگزاری نمایشگاه‌های بهاره، بیش از هر چیز نظارت بر مواد غذایی عرضه‌شده و سلامت شهروندان اهمیت دارد.

جعفری تأکید کرد: اکیپ گشت نوروزی متشکل از شبکه بهداشت و درمان، شبکه دامپزشکی، شهرداری، اتاق اصناف، اداره صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی جهت بازدید از مراکز عرضه مرغ، گوشت و ماهی تشکیل گردد.

 قر4

دکتر حسین لیاقت دار مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قرچک نیز در این جلسه از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای بسیج سلامت نوروزی خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در آستانه تعطیلات نوروزی هستیم، بر اساس وظایف خود برای حفظ سلامتی شهروندان و مسافران در ایام نوروز تلاش خواهیم کرد و در این راستا کارشناسان حوزه‌های مربوطه و بازرسین در ایام نوروز فعال خواهند بود.

وی گفت: نظارت بر شبکه‌های آب‌رسانی در طول نوروز به‌طور مستمر انجام خواهد شد و همچنین مراکز بهداشتی و درمانی، درمانگاه‌های خصوصی و دولتی، اورژانس و … در این ایام آماده‌باش هستند.

جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذای شهرستان به ریاست علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری، حسین لیاقت دار مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان و اعضای کارگروه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>