سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

از سرگیری فعالیت های هسته ای مطالبه مردم و رهبری است

انتشار: جمعه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۵۳:۴۹ |
کد خبر: 41160 |
بازدید: 115 views |
بدون دیدگاه


ایلام – ابتکارآنلاین: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: بازگشایی تاسیسات هسته ای و از سر گرفتن این فعالیت ها با دستور مقام معظم رهبری بعد از بدعهدی و خروج آمریکا از برجام در واقع مطالبه و خواست عموم مردم ایران است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – حجت الااسلام والمسلمین محمدنقی لطفی روز جمعه در خطبه های نماز عید فطر ایلام اظهار کرد: خروج آمریکا و دنباله روی اروپا از سیاست های آنان در قبال ایران موجب شد مردم و رهبری شروع فعالیت های هسته ای را در ازای این توهین ها حق قانونی خود بدانند و در مقابل زیاده خواهی های طرف مقابل ایستادگی کنند.

وی افزود: خروج آمریکا و اهمال کاری و حمایت اتحادیه اروپا از سیاست ها و تحریم های اعمال شده امریکا علیه ایران باعث منحل شدن برجام شد و این رفتارهای توهین آمیز غربی ها در قبال ایران موجب خشم مردم کشور شد.

لطفی یادآور شد: دستور صریح و قاطع رهبری برای شروع مجدد فعالیت های هسته ای ایران در واقع یک جواب کوبنده و داندان شکن به یاوه گویی ها و زیاده خواهی های آمریکا و غربی ها است.

وی گفت: اگر مسئولان ایرانی در هنگام مذاکرات شتابزده عمل نمی کردند و خط مشی و دغدغه های رهبری مبنی بر گرفتن تضمین رسمی از غربی ها را رعایت می کردند اکنون با بدعهدی و منحل شدن عملی برجام مواجه نمی شدیم.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: اکنون نیز بعد از اینکه ماهیت اصلی آمریکا و غربی ها برای همگان آشکار و بی سرانجام بودن برجام بر همگان مشخص شد جریاناتی در داخل سعی دارند وضعیت کنونی توافق هسته ای را به رضایت رهبری و نظام منتسب کنند و مدعی هستند که توافق هسته ای مورد تایید رهبری و نظام بوده است.

حجت الاسلام لطفی گفت: این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در زمان مذاکرات بارها و به کرات از مسئولان خواستند که توافق هسته ای بدون تضمین معتبر بین المللی را امضا نکنند.

وی تاکید کرد: مسئولان باید اکنون طبق خواسته و فرامین و رهنمون های رهبری عمل کنند تا مشکلات و معضلات کشور کمتر شده و وضعیت مملکت رو به بهبودی رود و عزت مردم ایران نیز حفظ شود.

وی در ادامه به موضوع گرانی و اقتصاد نامتوازن کشور اشاره و خواستار یک برنامه ریزی مدون و صحیح از سوی دولتمردان برای مهار گرانی و وضعیت بغرنج اقتصاد کشور شد و اظهار کرد: باید دولت روند افزایشی قیمت کالاها و تورم را مهار و کنترل کند.

امام جمعه ایلام همچنین به گرانی بسیار زیاد اجاره بهای منازل نیز اشاره کرد و افزود: پرداخت اجاره بهای منازل مسکونی فاجعه بار و دارای روندی تساعدی و افزایشی است که مسئولان باید به طور جدی برای آن چاره اندیشی کنند.

وی در پایان از مردم خواست که زکات فطره خود را به نهادهای حمایتی معتبر و مورد اعتماد چون کمیته امداد و بهزیستی و یا افراد فقیر آشنای خود تحویل دهند و از پرداخت فطره به صندوق ها و افراد ناشناس خودداری کنند.

نماز عید فطر شهرایلام همزمان با سراسر کشور در مصلای این شهر با حضور جمع زیادی از مردم مومن و خداجوی ایلام برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *