شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

پویایی در فعالیت های هنری با فعالیت بیش از ۹۰ انجمن فرهنگی و هنری در سطح استان تهران

انتشار: شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۵۴:۳۷ |
کد خبر: 41143 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


پیش

پیشوا – ابتکارآنلاین: معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت:بیش از ۹۰ انجمن فرهنگی و هنری در رشته های مختلف فعالیت می کنند و انجمن موسیقی هم از آن انجمن هایی است که خوشبختانه در این سالها شکل گرفت و اگر فعالیت های کل استان تهران در زمینه تشکیل انجمن های فرهنگی و هنری را رصد کنیم شاهد یک پویایی در فعالیت های هنری هستیم.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد حسین اسماعیلی شب گدشته در مراسم اختتامیه اولین جشنواره موسیقی شهرستان پیشوا اظهار داشت:وقتی به ۱۷ سال قبل بازگردیم ،زمانی که در اداره فرهنگ و ارشاد ورامین دنبال تشکیل انجمن موسیقی بودیم جرات اینکه اسم انجمن موسیقی را در آن سالها را ببریم نداشتیم.

وی افزود:به دنبال نظر سنجی و ترتیب دادن مصاحبه هایی بودیم برای اینکه بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم وخوشبختانه با برگزاری چنین جشنواره هایی میبینیم که به چه سطح و جایگاهی دست یافته ایم.

معاونت هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با بیان اهداف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:مهمترین برنامه های فرهنگی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید راه اندازی انجمن های فرهنگی و هنری بود.

وی افزود:هم اکنون با افتخار اعلام میکنم در سطح استان تهران بیش از ۹۰ انجمن فرهنگی و هنری در رشته های مختلف فعالیت می کنند و انجمن موسیقی هم از آن انجمن هایی است که خوشبختانه در این سالها شکل گرفت.

اسماعیلی تاکید کرد: اگر فعالیت های کل استان تهران در زمینه تشکیل انجمن های فرهنگی و هنری را رصد کنیم شاهد یک پویایی در فعالیت های هنری هستیم.

وی افزود:این امر در سایه سیاست های دولت تدبیر و امید در توسعه انجمن های هنری و واگذاری امور به انجمن های فرهنگی هنری محقق گردید.

معاونت هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بیان نمود:امیدواریم در دوره جدید بحث کیفی سازی فعالیت ها و ارتقا جایگاه هنر در استان تهران را پیش بگیریم و با برنامه ریزی های صورت گرفته و همکاری و همیاری هنرمندان این امر محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هنوز در زمینه زیر ساختها مشکلاتی داریم،افزود: تا زیر ساخت های لازم فراهم نشود جایگاه و بستری برای فعالیت ها وجود ندارد ؛اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام شهرستان ها بویژه شهرستان هایی که فاقد امکانات فرهنگی و هنری هستند مد نظر قرار داده است.

اسماعیلی با برشمردن کارهای صورت پذیرفته توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا گفت: سینما هنر پیشوا با کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نتیجه رسید و تفاهم اولیه در خصوص سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان پیشوا صورت پذیرفت و می بایست هزینه های زیادی برای ارتقا این سالن به یک سالن استاندارد متقبل شویم

وی افزود:همچنین با پیگیری های طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشوا، احداث فرهنگسرا را در برنامه های خود مدنظر قرار می دهیم.

معاونت سینمایی هنری اداره کل ارشاد در پایان تاکید کرد:این شرایط و بسترهای فراهم شده را ارج مینهیم و باید قدر همه هنرمندان بویژه پیشکسوتان را بدانیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>