۴۰ پایگا فعال برای جمع آوری زکات فطریه در قرچک حضور دارند | ابتکار آنلاین
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

۴۰ پایگا فعال برای جمع آوری زکات فطریه در قرچک حضور دارند

انتشار: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۲۱:۲۵ |
کد خبر: 41112 |
بازدید: 35 views |
بدون دیدگاه


قرچک – ابتکارآنلاین: مدیر کمیته امداد قرچک گفت: در شهرستان قرچک حدود ۴۰ پایگاه فعال ثابت و سیار برای جمع آوری زکات فطریه حضور دارند و این صندوق ها مجاز به جمع آوری فطریه های مردم هستند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد رضا غضنفری مدیر کمیته امداد قرچک اظهار داشت: با توجه به نزدک شدن به عید سعید فطر مردم مومن و روزه دار بعد از یک ماه بندگی و عبادت و روزه گرفتن فطریه پرداخت می کنند.

 

مدیر کمیته امداد قرچک گفت: در شهرستان قرچک حدود ۴۰ پایگاه فعال ثابت و سیار برای جمع آوری زکات  وفطریه حضور دارند و این صندوق ها مجاز به جمع آوری فطریه های مردم هستند.

 

وی افزود: کمیته امداد از طریق صندوق های مجزا نسبت به دریافت زکات فطره سادات، کفاره نمازگزاران و روزه‌داران و همچنین فطریه عام اقدام می‌کند.

 

غضنفری تاکید کرد: برای ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، هولوگرام‌هایی طراحی و بین مراکز توزیع شده است تا مردم با خیال راحت بتوانند فطریه خود را پرداخت کنند.

 

وی گفت: تا کنون ۸ خیریه ج هماهنگی و جمع آوری فطریه با کمیته امداد همکاری می کنند و و با موسسه های خیریه ای که هلو گرام ندارند به شدت برخورد خواهد شد .

 

مدیر کمیته امداد قرچک تصریح کرد: تمامی کمک‌های حاصل از زکات فطریه و کفاره مردم طبق نیت آنها در زمان کمتر بین فقرا و در حوزهٔ کمک معیشت زندگی آنان، تهیه مسکن، درمان، جهیزیه، کمک هزینه تحصیلی فرزندان، رفع سوء تغذیه کودکان و غیه توزیع می‌شود.

 

وی در پایان گفت: از همه مردم مومن و روزه دار ایران اسلامی و شهرستان قرچک تقاضا دارم تا فطریه های خود را به صندوق های کمیته امداد یا موسسه های مجاز تحویل دهند ا سوء استفاد افراد جلوگیری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *