شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

جمهوری اسلامی متکی به مردم با ایمان و حزب الله است

انتشار: جمعه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۸:۱۲:۳۱ |
کد خبر: 41110 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارآنلاین: امام جمعه شهرستان قرچک گفت: جمهوری اسلامی متکی به مردم با ایمان و حزب الله است و هر کسی هر غلط زیادی کند، او را بجای خود می نشانند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا و روز تاسیس بنیا شهید به فرمان امام (ره) در سال ۵۸ و امروز روز مادران برتر و نمونه می باشد .

وی گفت: از صفات و ویژگی های حضرت زهرا(س) و القابش، راضیه و مرضیه است، یعنی هم آن حضرت از خداوند به احسن وجه راضی بودند و هم خداوند از آن حضرت راضی بودند تا جایی که ملاک خشم و غضب و رضایتش را فاطمه (س) قرار داد. دو مدال مادران شهید ما هم، همین است. هم این مادران راضی هستند و هم خداوند از آنان راضی می باشد.یک مادر شهید شاکی نداریم .

اسماعیلی تاکید کرد: شهادت لیاقت بالایی لازم دارد، مقدماتی نورانی می خواهد، مهمترین داشتن پدران مومن و مادران پاک دامن است . امام (ره) فرمودند : شهادت هدیه ای است از جانب خدا برای کسانی که لایق هستند . اینجانب هر وقت وصیت نامه شهیدی را که می بینم، احساس حقارت می کنم .امام کبیر این احساس را داشتند.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب بیان کرد: ما امروز به هر جا رسیدیم، به برکت خونهای مقدس شهدا بوده است و همه ما مدیون خانواده های شهدا هستیم، بویژه کرسی داران، منصب داران، بهره مندان و بهره وران زنده نگه داشتن یاد و نام شهید است.

امام جمعه قرچک افزود: راه و اندیشه شهدا را زنده نگه داریم، امروز مسئولین بنیاد شهید بیش از دیگران باید از ارزشها دفاع کنند، به دروغ گویان فرصت سوء استفاده ندهند تا با شعار به مقاصدشان برسند . به منزل شهدا می روند اما اعتقادی به شهید ندارند، بنام اهل بیت وشهدا با اهل بیت و شهدا جنگ نکنند، امروز قنفذانی ، دل حضرت فاطمه (س) را می شکنند.

وی تصریح کرد: شمرهایی که اندیشه و منطق امام حسین (ع) را نشانه گرفتند، صدام هایی، اهداف شهدا را از مسیر انقلاب خارج می کنند، شماها باید مراقب باشید، مماشات نکنید، انقلابی برخورد کنید تا پاسخگوی شهدا باشیم.

اسماعیلی گفت: جزء پاس داشتن ارزشها، حرمت نگه داشتن سنت ها و سیره های اهل بیت (ع) همه ما جیره خواران دوران امنیت و آرامش هستیم، پایه های صندلی ها ی مسئولان، روی خونهای مقدس شهدا بنا شده است،پس ای جیره خواران اسلام و شهدا، چرا با اسلام می جنگید، چرا رهبر فرزانه را نگران می کنید . وظیفه اصلی همه مسئولان در حکومت اسلامی، ترویج فرهنگ ، قرآن و عترت و دفاع از ارزشها و حمایت از مومنین است،

وی بیان کرد: کسانی که نسبت به ارزشها، بی حرمتی کنند، رسوای دو جهان خواهند شد، دشمن به باورهای ما حمله می کند، نقشه ها می کشد آن وقت عده ای خواص، مجری نقشه های دشمن هستند. امام جمعه قرچک با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری تصریح کرد: مردم غیور و مقاوم ما همیشه به موقع جواب دادند و جواب خواهند داد . یکی پس از دیگری نقشه ها را خنثی کر ده اند ولی بدانید با این برنامه های مفتضح و ضد ارزشی، بیشتر منفور خواهید شد و مورد خشم مومنین قرار می گیرید.

وی گفت: دشمن میلیاردها دلار خرج می کند تا چهار تا کار بیهوده و فاسد را عملی کند اما شما به راحتی بیشتر از دشمن ضربه می زنیدT عوامل اجرایی دشمن شدید در مراسمات و برنامه های رسمی، مرتکب حرام می شوید، چه توجیهی دارید، اشاعه فحشا و منکرا ، بدترین گناه و سنگین ترین جرم ها است، توقع داریم بشدت با عاملین برخورد شود.

اسماعیلی افزود: بی حیایی هم حدی دارد، آقای شهردار محترم با عذرخواهی دردی دوا نمی شود، این حرکتها و اندیشه ها، ریشه در استکبار دارد، دنیای استکبار مخالفتش با جمهوری اسلامی بخاطر قرآن و عترت است، او دشمن ارزشها و فضیلت ها است ، عامل اصلی نا امنی ها است .

وی تاکید کرد: از دورترین نقطه دنیا آمده در منطقه ما دخالت بیجا دارد، آنوقت مخالف حضور ما در منطقه هستند، جمهوری اسلامی متکی به مردم با ایمان و حزب الله است و هر کسی هر غلط زیادی کند، او را بجای خود می نشانند.

امام جمعه قرچک تصریح کرد: انتقاد بجا و منصفانه جواب منطقی می خواهد، نه عصبانیت و زیر سوال بردن همه ی گذشتگان و ندیده گرفتن جایگاه مقدس و رفیع نماز جمعه، ما نسبت به مواضع روز بروز و شناور آقایان چه باید بگوییم، یک روز مخالف مذاکره می شوند و یک روز استقبال می کنند، نسبت به دلسوزان هم عناوینی بکار می برند که ما تکرار نمی کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>