شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

مادران شهدا،یکی ازتاثیرگذارترین مادران درجامعه هستند

انتشار: پنج شنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۸:۳۳ |
کد خبر: 41081 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


دماوند

دماوند – ابتکارآنلاین: امام جمعه شهرستان دماوند با اشاره به اینکه یکی از اثرگذارترین افراد جامعه مادران شهدا هستند، تصریح کرد: مادران شهدا فرزندانی تربیت کردند که به رتبه شهادت و جان نثاری رسیدند و خون پاک جوانانشان امروز موجب سربلندی کشور است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی روز پنج شنبه در مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) که با حضور جمعی از مسئولان در سالن اجتماعات جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت بانوان نیمی از جمعیت دنیا است و به اندازه جمعیت شان بر روی نیمی از تحولات دنیا موثر هستند، اما ما معتقد هستیم که تاثیرشان از نصف بیشتر است.

وی با اشاره به بیانات امام راحل افزود: از دامن زن، مردان به معراج می روند و این بانوان هستند که مرد را تربیت میکنند.

امام جمعه شهرستان دماوند تصریح کرد : هر روز برای ما روز مادر است و اینکه ما فقط یک روز از مادران قدردانی کنیم، اشتباه است زیرا با تقدیر هر روز خود، قدر زحمات آنان هستیم؛ مخصوصا مادرانی که فرزندان خوب تربیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه ازدواج در همه ادیان بنیان مقدسی است، خاطر نشان کرد : فرزند کمتر زندگی بهتر، سیاست اشتباهی است و اگر فرزندان مومن، صالح و خدمت گزار مردم بوده و درست تربیت شوند، با ارزش هستند و لذا اسلام برای فرزند آوری محدودیتی قائل نشده است.

حجت الاسلام فتاح دماوندی ادامه داد: حضرت زهرا(س) که زنی هجده ساله بودند، پنج فرزند داشتند و این نشان می دهد که فرزند آوری برای حضرت زهرا(س) و حضرت علی (ع) مهم بوده، با وجود آنکه امکانات اقتصادی زیادی نداشتند ولی بهترین و موثرترین فرزندان دنیا را تربیت کردند.

امام جمعه دماوند با تاکید بر اینکه جهیزیه و مهریه زیاد مسبب خوشبختی نخواهد بود، افزود: ایمان، علم و ادب است که خوشبختی را با خود به همراه می آورد و اگر بتوانیم فرزندانی تربیت کنیم که مومن، تحصیل کرده، عالم و مودب به آداب اسلامی و الهی باشند، در جامعه تاثیر گذار خواهند بود.

وی خاطر نشان کرد: بعضی از مادران فرزندانشان را عاشق علم و دانش بار می آورند و مادرانی هم مانند ام البنین فرزندانی مانند حضرت ابوالفضل(ع) تربیت می کنند که اسوه ادب هستند.

این مقام مسئول اظهار کرد: باید بتوانیم فرزندانی که در جمهوری اسلامی تربیت می شوند را به سلاح های ایمان، دین، علم و اخلاق مجهز کنیم .

حجت الاسلام فتاح دماوندی تاکید کرد: بانوان باید قدر جایگاه و تاثیرگذاری فراوان خود را بدانند و به گونه ای عمل کنند که در روز قیامت نزد حضرت زهرا (س) سرفراز و سربلند باشند.

همچنین شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند در ادامه این مراسم ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز گرامیداشت مقام والای مادر با بیان اینکه هر طرحی که در راستای نشاط اجتماعی برای بانوان باشد، می پذیریم، گفت: زن در برداشت و نگرش اسلامی از حالت شی و ابزار بودن خارج شده و اصالت اصیل خود را به دست آورده است تا جایی که دامن زن به عنوان معراج انسان ها شناخته شد.

وی افزود: بانوان به عنوان مادر در راستای پرورش فرزندان می کوشند و در فعالیت های اجتماعی و دیگر فعالیت ها هم دوش مردان و در عرصه های مختلف حضور دارند.

جهانشاهی با تاکید بر اینکه در فرهنگ اسلامی زن به عنوان گوهر مخلوقات و مظهر جهان آفریدگار شناخته شده است، تصریح کرد: جوامع غربی علی رغم ادعایی که دارند، زن همچنان به عنوان یک شیءو ابزار است و جایگاه والای خود را به دست نیاورده است؛ در عرب جاهلیت و ایران باستان هم زن جایگاهی نداشت.

این مقام مسئول عنوان کرد: از زمانی که اسلام در سرزمین ایران و دیگر نقاط جهان پدید آمد، زن جایگاه خود را کسب کرد و در فرهنگ اسلامی و براساس قانون اساسی زن با مرد از منظر انسانیت هیچ تفاوتی ندارد.

معاون سیاسی انتظامی فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: به بحث تشابه حقوق زنان و مردان اعتقادی نداریم و همانگونه که در آفرینش زنان و مردان تفاوت وجود دارد، در بحث حقوقشان هم تفاوت هایی وجود دارد؛ گرچه این موضوع در جوامع غربی باعث سست شدن خانواده و از بین رفتن ارزش زن شده است ولی در جوامع اسلامی و کشور جمهوری اسلامی و براساس نگرش اسلامی، زن از جایگاه بسیار والایی برخوردار است.

شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر ۱۰۰هزار نفر در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از۲بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>