سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

شهرداری ها با تغییر سیاست کاری به امور فرهنگی توجه بیشتری معطوف کنند

انتشار: چهارشنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۰۰:۱۴ |
کد خبر: 41075 |
بازدید: 84 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – فرماندار پردیس در این جلسه با اشاره به تصمیم استانداری تهران برای برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها، این اقدام را فرصت مغتنمی برای معرفی و شناسایی هر چه بیشتر و بهتر توانمندیهای شهرستان دانست و گفت: بنای برنامه‌ریزی در این هفته باید استفاده از ظرفیت و خلاقیت ادارات و سازمان های مردم نهاد شهرستان در ایجاد زمینه وقوع اقدامات اثربخش در حوزه های مختلف باشد.

حیدری با تاکید بر لزوم مشارکت هرچه بیشتر شهرداری ها و دهیاری ها در این مقوله افزود: این نهادها در طی سال ها و دوره های اخیر بیشترین نیروی خود را بر مسائل عمرانی متمرکز کرده اند و در زمینه‌های فرهنگی اکثرا  نقش همراه و حامی را به عهده گرفته اند، اما لازم است با تغییر رویکرد و سیاست کاری خود به فراخور نیاز منطقه پا به عرصه گذاشته و با شناسایی معضلات فرهنگی به حل آنها بپردازند.

در ادامه جلسه وظایف ادارات و تقسیم کار صورت گرفته بر اساس ۶ کمیته مشخص شده، تشریح و بر برنامه‌ریزی برای شناخت نیازهای فرهنگی و پتانسیل‌های شهرستان تأکید شد .

در پایان و پس از بیان برنامه‌های پیشنهادی ادارات و جمع‌بندی پتانسیل‌های شهرستان مقرر شد، فرمانداری هر چه سریعتر نسبت به ابلاغ دستورالعمل وظایف اعضای کمیته فرهنگی اقدام کند.

برگزاری جلسات تخصصی کمیته های زیرمجموعه، سیاست‌گذاری و پیش بینی برنامه ها به منظور دستیابی به اهداف هفته فرهنگی و جمع بندی برنامه های شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط شورای شهرستان از مصوبات این جلسه بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *