شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

۳۵ مسجد ورامین پذیرای معتکفین است

انتشار: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۲۲:۰۵ |
کد خبر: 41049 |
بازدید: 21 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارآنلاین: رییس اداره تبلیغات اسلامی ورامین از آماده سازی ۳۵ مسجد این شهرستان به منظور برگزاری آیین عبادی ، معنوی اعتکاف همزمان با ایام البیض خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام اکبر زوبین روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم معنوی اعتکاف که در محل اداره تبلیغات اسلامی ورایمن برگزارشد گفت: مراسم اعتکاف تأثیر به سزایی در رشد معنویت جامعه ایفا می کند و باید شرایط و امکانات را به گونه ای رقم زد تا همه عاشقان و دوستداران این فرهنگ بتوانند در مراسم معنوی اعتکاف شرکت کنند.

وی گفت: شرکت کنندگان در مراسم معنوی اعتکاف برای پاکسازی روح و جان خود سه شبانه روز را در مساجد به عبادت می پردازند و پس از پایان این زمان می توانند با حضور در بین مردم ، روحیه معنوی و مذهبی را در جامعه ترویج دهند.

زوبین اظهار داشت: اعتکاف خودسازی درونی است و روح انسانها را صیقل می دهد و باید حضور در این مراسم معنوی که گام موثری در توسعه فرهنگ دینی به شمار می رود در بین افراد مختلف جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به این که سال گذشته ۳۲ مسجد پذیرای معتکفین بود افزود: بیش از ۳ هزار نفر از برادران و خواهران شهرستان ورامین در مراسم اعتکاف سال گذشته شرکت کرده بودند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ورامین اظهار کرد: همزمان با این ایام ، برنامه هایی نظیر سخنرانی دینی، پاسخگویی به شبهات دینی معتکفین، نشست های گفتمان دینی، مشاوره، دعا و مناجات، زلال قرآن در اعتکاف و حلقه های معرفت برگزار می شود.

آیین معنوی اعتکاف (ایام البیض) به مدت سه روز از سیزدهم ماه رجب آغاز و تا پانزدهم برگزار می شود و طی آن معتکفین به عبادت، روزه داری و راز و نیاز با خداوند متعال می پردازند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>