شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

تمهیدات لازم برای تسهیل تردد شهروندان قرچکی در پایان سال و تعطیلات نوروزی

انتشار: چهارشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۲۱:۴۴ |
کد خبر: 41047 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک از تمهیدات لازم برای تسهیل تردد شهروندان قرچک و دیگر شهرستان‌های مجاور با توجه به‌روزهای پایان سال و تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسل پور در جلسه شورای هماهنگی ترافیک و حمل‌ونقل شهرستان قرچک با محوریت بررسی و پیش‌بینی تمهیدات ترافیکی لازم پیرامون موارد مرتبط با ایام نوروز سال ۹۷ و بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص درخواست‌های ارسال‌شده به دبیرخانه شورای ترافیک با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد، به افزایش حجم تردد پیاده و سواره و همچنین سطح توقعات مردم در پایان سال اشاره کرد و افزود: با نزدیک شدن به پایان سال مجموع سفرهای روزانه افزایش‌یافته بنابراین تسهیل و روان‌سازی ترافیک ایمن مستلزم به‌کارگیری سرعت و دقت بیشتر در انجام امورات ترافیکی است.

رئیس شورای هماهنگی ترافیک و حمل‌ونقل شهرستان قرچک با اشاره به اهمیت تشکیل جلسات شورای هماهنگی حمل‌ونقل و ترافیک در راستای ارتقاء امنیت ترافیکی و دقت لازم مسئولان در عمل به تعهدات و مصوبات جلسات برگزارشده در حوزه ترافیک در جهت پیشگیری از بروز سوانح ترافیکی، بر تعامل و همکاری همه دستگاه‌های متولی در حوزه ترافیک در سطح شهرستان تأکید کرد.

وی تأکید کرد: تمامی اعضا و دستگاه‌ها و دوایر شهرستان قرچک می‌بایست با به‌کارگیری تدابیر لازم به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک مبادرت ورزند و از هرگونه برخورد یا اقدام بد و ناگوار پرهیز نمایند.

مرسل پور تأکید کرد: هرگونه طرحی پیرامون تغییرات و اصلاح هندسی در معابر عمومی، میدان‌ها و غیره در سطح شهر که از سوی مشاور شهرداری قرچک تهیه و تدوین می‌گردد، مستلزم اخذ نظریه پلیس راهور و شورای ترافیک شهرستان جهت اجرا است.

وی افزود: شهرداری با همکاری پلیس راهور و اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌صورت مشترک طرح استقبال از بهار را تدوین و تا مورخ ۲۵ اسفندماه به دبیرخانه شورای ترافیک ارسال نمایند.

فرماندار شهرستان قرچک تصریح کرد: با توجه به‌ضرورت احداث پایانه حمل‌ونقل در شهرستان قرچک، شهرداری ظرف مدت ۱۰ روز نسبت به تدوین طرح پیشنهادی شامل نقشه مکان‌یابی و جانمایی سایت در اراضی حسنک به همراه محاسبه اعتبار موردنیاز جهت احداث اقدام و نتیجه را به فرمانداری ارسال نماید.

مرسل پور تأکید کرد: تمامی عوامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرستان قرچک از تاریخ ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین در آماده‌باش کامل بوده و گزارش‌ها را روزانه به فرمانداری شهرستان منعکس نمایند.

رئیس شورای هماهنگی ترافیک و حمل‌ونقل شهرستان قرچک گفت: به‌منظور جلوگیری از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در اراضی و حاشیه‌های شهرستان قرچک، اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان با همکاری پلیس راهور نسبت به دریافت دستور از مراجع قضایی اقدام و با راکبین وسایل نقلیه باری که محموله آن‌ها نخاله ساختمانی بوده و قصد تخلیه در محدوده و حریم شهرستان رادارند برابر دستور برخورد لازم به عمل آورد.

فرماندار قرچک اظهار داشت: به‌منظور پیشگیری از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در محدوده و حریم شهرستان، کارگروهی متشکل از نمایندگان شهرداری، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و راهور تشکیل و نسبت به سرکشی از تمامی نقاط شهرستان به‌طور مستمر اقدام و در صورت مشاهده افراد خاطی موضوع را سریعاً به مبادی ذی‌ربط گزارش و منعکس نمایند.

مرسل پور تأکید کرد: شهرداری قرچک پیش‌بینی تأمین وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس، مینی‌بوس و تاکسی موردنیاز جهت انجام سفرهای درون و برون‌شهری را در ایام تعطیلات نوروزی در دستور کار قرار دهد و با هماهنگی اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان حداقل ۴دستگاه اتوبوس را برای برگزاری تورهای یک‌روزه تهران گردی در ایام نوروز در اختیار این اداره قرار دهد.

وی در پایان تأکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به زمان بهره‌برداری از بیمارستان ۹۴ تختخوابی شهید ستاری، شهرداری قرچک به‌منظور ساماندهی وسایل نقلیه متعلق به مراجعین به بیمارستان فضای مناسبی را در مجاورت بیمارستان به‌منظور احداث پارکینگ شبانه‌روزی در نظر گرفته و تا پایان فروردین ۹۷ به مرحله افتتاح و بهر برداری برساند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>