شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

فرصت شادمانی به بهانه سوگواری نادیده گرفته نشود

انتشار: سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۶:۳۸ |
کد خبر: 41035 |
بازدید: 22 views |
بدون دیدگاه


شیراز

شیراز – ابتکارآنلاین: رئیس همایش ملی ریحانه‌النبی ‌یکی از اهداف برگزاری این همایش را شادمانی به بهانه میلاد اهل بیت (ع) دانست و گفت: فرصت‌های شادمانی نباید به بهانه سوگواری‌ها نادیده گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا- حجت‌الاسلام و المسلمین سید‌عبدالواحد موسوی لاری شامگاه دوشنبه در شب شعر ریحانه در شیراز افزود: باید فضای شادمانی در سالروز میلاد حضرت زهرا (س) را با شعر، برپایی نمایشگاه‌های نقاشی و دیگر فعالیت های هنری ترسیم و حفظ کرد.

رئیس مرکز اسلامی فاطمیه گفت: این سنت حسنه باید با همان رنگ و بوی فاطمی و ریحانه‌النبی و به دور از هیاهوهای سیاسی و حاشیه‌هایی که دامنگیر این برنامه‌ها می‌شود، استمرار یابد.

**تحریف واقعیت شخصیت‌ها فرهنگ ما را تهدید می‌کند

رئیس همایش ملی ریحانه‌النبی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تحریف واقعیت شخصیت‌ها و الگوگیری نادرست از چهره‌های ارزشمند از خطراتی است که فرهنگ ما را تهدید می‌کند.

موسوی لاری ادامه داد: آنچه از حضرت زهرا (س)، پیامبر گرامی اسلام (ص) و اهل بیت (ع) می‌خواهیم صرف بیان عاطفه‌ها و ارائه عشق و محبت نیست، بلکه الگوگیری و ترسیم واقعیت وجودی آن‌ها برای خود و نسل بعد است، فارغ از غلو و بدون کاستن از جایگاه والای آنان، آنگونه که بودند.

وی اظهار کرد: در این میان، دستیابی به درک درست از شخصیت حضرت فاطمه (س) از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی بیان داشت: فرهنگ و ادب ما از آمیختگی اندیشه اسلامی با ادب ایرانی و فارسی و از همپایی شاعران و ادیبان و هنرمندان با اندیشمندان و اندیشه‌ورزان اسلامی‌ شکل گرفته است.

رئیس مرکز اسلامی فاطمیه با مطرح کردن این پرسش که آیا کاروان شعر و ادب فارسی از زمان حافظ و سعدی و فردوسی در مسیر پرافتخار گذشته گام برمی‌دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: این پرسش را از آن رو مطرح می‌کنم که استادان فن، شعرا، نویسندگان و کسانی که دانش ادبی، ذوق و قریحه‌خود را در خدمت فرهنگ این مرز و بوم گذاشته‌اند، اهتمام کنند که کمیت‌ها با کیفیت‌ها همراه باشد تا به بیراهه نرویم.

موسوی لاری حضور ۳۵۰ تن از نوجوانان در این جشنواره را نویدبخش ترسیم راهی برای بزرگداشت شایسته اهل بیت (ع) در نسل جوان دانست.

دومین همایش ملی ادبی ریحانه‌النبی شامگاه دوشنبه با برگزاری شب شعر ریحانه در شیراز برگزار شد و از سه‌شنبه ۱۵ اسفندماه تا پنجشنبه ۱۷ اسفندماه با برگزاری برنامه‌های فرهنگی و معرفی برگزیدگان در شهرستان مهر ادامه دارد.

شهرستان مُهر در ۳۲۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>