واحدهای آبکاری و ریخته گری از محدوده شهر پاکدشت خارج می شوند | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

واحدهای آبکاری و ریخته گری از محدوده شهر پاکدشت خارج می شوند

انتشار: دوشنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۳۶:۴۶ |
کد خبر: 41013 |
بازدید: 69 views |
بدون دیدگاه


پاکدشت – ابتکارآنلاین: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان پاکدشت از جمع آوری کلیه واحدهای آبکاری و ریخته گری خاتون آباد پاکدشت و انتقال به خارج از شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمودرضا سعیدپور روز دوشنبه به مناسبت هفته محیط زیست در جمع خبرنگاران گفت : یکی از مشکلات زیست محیطی شهرستان پاکدشت ، وجود صدها واحد آبکاری فلزات و ریخته گری در منطقه خاتون آباد پاکدشت است که با هماهنگی های به عمل آمده با دستگاه قضایی ، تا پایان سال ۹۷ کلیه این واحدها از محدوده شهر پاکدشت منتقل می شوند.

وی با اشاره به اقدامات اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت طی یکسال گذشته گفت : شهرستان پاکدشت با دارا بودن بیش از ۳ هزار واحد و سه شهرک صنعتی ، یکی از مهترین مناطق صنعتی استان تهران است که رسیدگی زیست محیطی به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی گفت : طی سال گذشته یک هزار و ۶۷۸مورد پایش زیست محیطی از کارگاهها و کارخانه های پاکدشت صورت گرفت که ۷۵۸ مورد به صدر اخطاریه زیست محیطی منجر شد.

وی اظهار کرد: در بررسی واحدهای صنعتی ، ۳۳۲ مورد اقدام حقوقی به منظور رفع مشکلات زیست محیطی صورت گرفت.

سعید پور گفت : کلیه واحدهای صنعتی موظفند که در هر فصل و به صورت دوره ای ، اسناد محیط زیستی آزمایشگاهی خود را در خصوص جلوگیری از آلودگی محیط زیست به این اداره ارائه کنند.

وی افزود :به منظور پایش لحظه ای وضعیت آلایندگی صنایع به ویژه معادن شن و ماسه و آسفالت ، ۲۸ واحد پایش در شهرستان پاکدشت نصب شده که این واحدها به صورت برخط ، اطلاعات واحدها را ارائه می کنند که از این نظر پاکدشت رتبه نخست استان تهران را در اختیار دارد.

وی گفت : به منظور جلوگیری از آلودگی هوا ، ۱۴ مورد دستگاه های فیلتراسیون در صنایع شهرستان پاکدشت نصب شده است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست پاکدشت با تأکید بر برخورد قانونی با آلوده کننده محیط زیست از جمع آوری ۸۶ کارگاه غیر مجاز و پلمپ ۲۹ واحد متخلف طی یکسال گذشته خبر داد.

سعیدپور گفت: با همکاری شهرداری های تابعه پاکدشت ، ۵۰ واحد پسماند آلاینده غیر مجاز در منطقه حصار امیر ، ده امام و خاتون آباد جمع آوری شد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *