شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

جلسه شورای اداری شهرستان ورامین برگزار شد

انتشار: سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۰۲:۲۶ |
کد خبر: 41012 |
بازدید: 21 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارآنلاین: با حضور فرماندار شهرستان ورامین ، جلسه شورای اداری و کمیته برنامه ریزی شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این جلسه که با حضور محمدرضایوسفی فرماندار ، معاونین و مسئولان ادارات برگزار شد ، خدمت رسانی به مردم مورد تأکید قرار گرفت.

فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم گفت : با وجود آن که حفاظت از محیط زیست و نگهداری از منابع طبیعی از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار است ولی تا کنون نسبت به این امر اهتمام لازم را نداشته و در زمینه کاشت درخت ضعیف عمل کرده ایم.

وی افزود : امروز شاهدیم که کشورهای اروپایی که از منابع طبیعی نظیر جنگل های انبوه برخوردارند ولی درختکاری و توسعه و حفاظت از محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قرار داده اند.

وی تأکید کرد: قرار نیست که توسعه و اجرای پروژه های مختلف عمرانی ، خدماتی و تولیدی به تخریب محیط زیست منجر شود چرا که توسعه پایدار در گرو حفاظت از محیط زیست است.

یوسفی گفت : طبق قانون اساسی ، به مخاطره انداختن محیط زیست جرم محسوب می شود ، تمامی دستگاه ها لازم است تا با شناسایی محل مناسب برای کاشت درخت ، به توسعه فضای سبز اهتمام داشته و با هر گونه اقدامی که به تخریب محیط زیست منجر شود برخورد جدی کنند.

وی بیان کرد: با وجود آن که استان تهران یک درصد از وسعت و ۱۸ درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده ولی دو سوم صنعت کشور در این استان واقع شده است که این امر ، نوعی جنگیدن با طبیعت است و می تواند خسارات جبران ناپذیری را به آن وارد کند.

وی با اشاره به این که توسعه از مسیر حفاظت از محیط زیست عبور میکند اظهار کرد: محیط زیست کالایی لوکس و گرانبهاست که نباید با رفتار اشتباه خود ، آن را به چالش بکشیم.

فرماندار ورامین با اشاره به در پیش بودن روزهای پایانی سال از مسئولان ادارات خواست تا با حذف بروکراسی های بی مورد اداری ، نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

یوسفی اظهار کرد: هیچ رسالتی بالاتر از رسیدگی به کار مردم و به ویژه محرومین نیست ، مسئولان موظفند تا از مسئولیت خود در جهت خدمت رسانی به صاحبان اصلی انقلاب استفاده کنند.

وی گفت : جلسات اداری تنها برای دور اندیشی اقدامات پیش رو نیست بلکه باید به محلی برای ارائه طرح و ایده های ناب برای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم تبدیل شود.

فرماندار ورامین از ادارات و نهادهای شهرستان به ویژه ادارات خدمات رسان خواست تا در انجام عملیات عمرانی و خدماتی هماهنگی بیشتری با هم داشته باشند تا حقوق مردم در این اقدامات تضییع نشده و بیت المال هدر نرود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>