شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

احیای خواهرخواندگی اراک و پیتشت دنبال می شود

انتشار: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۴:۰۴ |
کد خبر: 41004 |
بازدید: 18 views |
بدون دیدگاه


اراک

اراک – ابتکارآنلاین: سفیر رومانی در جمهوری اسلامی ایران گفت: احیای خواهر خواندگی اراک در استان مرکزی و شهر «پیتشت» در رومانی با جدیت دنبال می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – آدریان کوزیانسکی روز دوشنبه در سفر به اراک افزود: خواهرخواندگی اراک و پیتشت از بیش از ۱۰ سال گذشته کلید خورد اما در طول این سال ها اجرایی نشد.

وی بیان کرد: کلانشهر اراک در استان مرکزی و پیتشت رومانی دارای ظرفیت هایی هستند که همکاری های دوجانبه می تواند منجر به توسعه هر ۲ شهر شود.

سفیر رومانی اظهار کرد: اراک و پیتشت ظرفیت های مناسبی در زمینه های انرژی، صنعت توریسم، کشاورزی، حمل و نقل و آی تی برای همکاری های مشترک دارند.

کوزیانسکی بیان کرد: با همه قابلیت ها و توانمندی های استان مرکزی آشنایی ندارم اما پتروشیمی و ماشین سازی اراک به عنوان ۲ صنعت مهم در ایران را به خوبی می شناسم.

شهردار اراک نیز در گفت وگو با ایرنا گفت: شهرداری اراک در راستای دعوت سفیر رومانی به این شهر به دنبال تقویت مناسبات مختلف از جمله توسعه فرآیند شهرسازی و معماری، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و فضای سبز است.

داوود تاجران افزود: دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، اراک گردی، نشست ضیافت شام با حضور دست اندرکاران بخش صنعت، مهمترین برنامه های سفیر رومانی در نخستین روز از سفر به این استان است.

وی بیان کرد: بازدید از چند واحد تولیدی، صنعتی و شرکت در آیین کاشت درخت دوستی از دیگر برنامه های سفیر رومانی به اراک است.

شهر پیتشت در شهرستان ارجش در کشور رومانی واقع شده‌ و جمعیت این شهر ۱۶۸ هزار و۴۵۸ نفر است.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر ۵۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>