8 هزار زندانی جرایم غیرعمد آزاد می شوند | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

۸ هزار زندانی جرایم غیرعمد آزاد می شوند

انتشار: یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۹:۳۰ |
کد خبر: 41004 |
بازدید: 55 views |
بدون دیدگاه


بجنورد – ابتکارآنلاین: نایب رییس هیات مدیره ستاد دیه کشور گفت: هشت هزار زندانی جرایم غیرعمد با بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال بدهی، تا پایان ماه مبارک رمضان امسال به آغوش گرم خانواده بازمی گردند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – علی اکبر یساقی شب شنبه در حاشیه آیین جشن گلریزان کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد خراسان شمالی با بیان اینکه شاکیان به طور معمول ۵۰ درصد گذشت می کنند افزود: این تعداد با کمک نیکوکاران و ستاد دیه آزاد می شوند.

وی افزود: سال گذشته ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر زندانی با حدود هفت هزار میلیارد ریال بدهی از زندان ها آزاد شدند.

یساقی با بیان اینکه زنان، ۳٫۵ درصد زندانیان جرائم غیرعمد کشور را تشکیل می دهند گفت: هم اکنون این افراد به علت محکومیت های مالی، دیه و محکومیت های دارای جنبه مالی در زندان هستند.

نایب رییس هیات مدیره ستاد دیه کشور با بیان اینکه بیشترین زندانی جرایم غیرعمد در کشور مربوط به استان فارس است گفت: هم اکنون یک هزار و ۴۰۰ زندانی در این استان در انتظار کمک نیکوکاران هستند.

وی افزود: با وجود اینکه در استان فارس زندانی جرایم غیرعمد بیش از سایر استان ها است اما در پایان سال گذشته تمام زندانیان آزاد شدند و امسال نیز تاکنون کمک ها در مقایسه با سال گذشته پنج برابر شده است.

هم اکنون ۱۵۴ هزار زندانی در زندان های سطح کشور تحمل حبس می کنند که از این تعداد هشت هزار نفر مربوط به جرایم غیر عمد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *