ری نیازمند بازارچه دایمی فروش صنایع دستی است | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

ری نیازمند بازارچه دایمی فروش صنایع دستی است

انتشار: یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۶:۳۸ |
کد خبر: 40983 |
بازدید: 94 views |
بدون دیدگاه


ری – ابتکارآنلاین: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ری گفت: ایجاد شهرک تولیدی صنایع دستی و بازارچه دایمی فروش محصولات صنایع دستی مهمترین خواسته هنرمندان این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – امیر مصیب رحیم زاده اظهار کرد: ۲۷۵ رشته استاندارد صنایع دستی در ۱۵ گروه طبقه بندی شده در کشور فعال هستند که هم اکنون هنرمندان و صنعتگران این شهرستان در ۱۰۰ رشته آن فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: سفالگری دستی و چرخی، سفال های نقش برجسته، لعابدار، نقاشی روی سفال، حجم سازی سفال وسرامیک، شیشه گری فوتی، تراش شیشه، نقاشی روی شیشه، هم جوشی شیشه، آبگینه و دوخت های سنتی و تزیینی از جمله فعالیت های هنرمندان صنایع دستی این خطه است.

رحیم زاده با بیان اینکه سه هزار و ۸۰۰ هنرمند و صنعتگر در حوزه صنایع دستی ری فعالیت می کنند، عنوان کرد: هم اکنون ۴۰۰ هنرمند در این شهرستان دارای کارت هنرمندی هستند.

وی افزود: همچنین از میان ۷۶ کارگاه فعال در بخش صنایع دستی، فقط ۱۲ کارگاه دارای پروانه کارگاهی است.

رحیم زاده ادامه داد: هنرمندان برای دریافت کارت هنرمندی باید در آزمون دریافت کارت نمره لازم را کسب کنند و برای بیمه شدن، علاوه بر دریافت این کارت باید کارت مهارت از فنی و حرفه ای نیز دریافت کنند.

وی افزود: بیشتر کارگاه های صنایع دستی در حوزه مشاغل خانگی ایجاد می شوند و متقاضیان دریافت تسهیلات مشاغل خانگی می توانند از طریق ثبت نام در سامانه کارا تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم بهره دریافت کنند.

رحیم زاده یادآور شد: افزودن بر ۹۰ درصد فرآیند تولیدات صنایع دستی شهرستان ری به وسیله دست و نیروی انسانی متخصص تولید می شود و بر اساس تجربه ظرفیت صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی اروپا را دارد.

بیستم خرداد مصادف با روز جهانی صنایع دستی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *