شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

لودکاری زیاد در ویزیت بیماران درصد خطا را بالا می برد

انتشار: دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۵۱:۴۴ |
کد خبر: 40981 |
بازدید: 33 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارآنلاین: رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد دشت ورامین گفت: در نوبت‌کاری پزشکان که ۶ ساعت تعریف‌شده حداقل ۵۰ تا و حداکثر تا ۷۰ بیمار باید ویزیت شود و درصورتی‌که لود کاری زیاد شود، درصد خطا بالا می‌رود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – علی فتحی رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد دشت ورامین در گفتدو گو با خبرنگار قرچک آنلاین اظهار داشت: در خصوص درمانگاه‌های تخصصی و سرپایی بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درمانگاه‌های تخصصی و سرپایی این بیمارستان که بارها ارباب‌رجوع ابراز دلخور کرده بودند که درمانگاه تراکم بالای بیمار دارد و ازنظر تهویه، شئونات اسلامی در با حضور آقایان و خانم‌ها رعایت نمی‌شود، اقداماتی را انجام داد.

وی گفت: آخرین اقدامی که در این زمینه داشتیم مکاتباتی با سازمان انجام شد و بازدیدهایی که صورت گرفت، بهترین راهکار و پیشنهادی ارائه‌شده مبنی بر مجتمع درمانگاهی را در ورودی بیمارستان در سه یا چهار طبقه احداث کنیم و هر طبقه به متراژ ۱۴۰۰ متر زیربنا داشته باشد.

فتحی افزود: ساخت و توسعه بنادر بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد مستلزم این است که باید جواز دریافت کرده و پرونده تخلفی نداشته باشد.

وی بیان داشت: شورا و شهرداری ورامین پرونده را به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع دادند و در کمسیون بیمارستان را به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان جریمه کردند و این مبلغ به حساب آنان واریز شد تا عوارض نوسازی و بدهی قبلی بحث آتش‌نشانی و استحکام بنا و در بحث استحکام بنا است.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد تصریح کرد: بنده در صحن شورا علنی شورا از این موضوع دفاع کردم که خیلی هم استقبال شد و دیدارهایی که با شهردار قبلی و جدید داشتیم، همه قول مساعد دادند که پروانه جدید برای بیمارستان صادر شود.

وی تأکید کرد: اگر جواز لازم را کسب و به سازمان اعلام نیاز نکنیم، در بودجه سال آینده اعتبار احداث درمانگاه را لحاظ نخواهند کرد و احداث درمانگاه یک سال به تأخیر خواهد افتاد ما باید اعلام آمادگی و مجوزها را ارائه دهیم تا اعتبار لازم تخصیص داده شود.

فتحی اظهار داشت: پلی کلینیک شهید دستغیب شهرستان قرچک بر اساس سیاست‌هایی که سازمان تأمین اجتماعی داشته مراکز اغما ری و درمانی هم به‌نوعی مستقل شدند و کار مالی واداری آن به‌طور قابل‌توجهی انجام‌شده است و درواقع درمانگاه شهید دستغیب به‌صورت مستقل زیرمجموعه اداره کل درمان استان تهران فعالیت می‌کنند.

این مسوول گفت: نیاز شهرستان قرچک با توجه به جمعیتی که دارد این پلی کلینیکی که حدود سال ۵۴ ساخته‌شده نیست والان قطعاً نیاز بیش از این است، هم به لحاظ ساختار فیزیکی که آنجا وجود دارد مشکلات خاص و مراجعاتی که هست و نیروی انسانی بر اساس مقررات پزشک عمومی حداقل ۸ بیمار در ساعت و در فصول سرد که بیماران زیاد می‌شود یعنی ۱۲ بیمار در ساعت ویزیت می‌کنند.

وی افزود: در نوبت‌کاری که ۶ ساعت تعریف‌شده حداقل ۵۰ تا و حداکثر تا ۷۰ بیمار باید ویزیت شود و درصورتی‌که لود کاری زیاد شود، درصد خطا بالا می‌رود.

فتحی تصریح کرد: مکاتباتی صورت گرفته و حتی بالاترین مسئولین سازمان تأمین اجتماعی اعم از معاونت درمان و مدیرعامل سازمان و مسئول کمیته ساخت‌وساز سازمان تأمین اجتماعی و مدیرکل از درمانگاه قرچک بازدید کردند و صحبت‌های ابتدایی نیز انجام شد تا ساخت درمانگاه انجام شود در این خصوص بنده با اعضاء شورا قبلی نشستی داشتیم و همه آن‌ها موافق این امر بودند.

رئیس بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد با اشاره به بیمارستان حیان قرچک بیان کرد: در زمان شهرداری قبلی بر اساس مستنداتی که ازنظر شهرداری موردقبول بوده و مقام قضایی نیز دستور داده تا پرونده مجدداً بررسی شود.

وی تاکید کرد: در آن زمان به فاصله یک هفته دیدار با اعضاء شورای شهر مبلغی حدود ۵۳۸ میلیون تومان از حساب بیمارستان توسط شهردار سابق حجت الله موسوی برداشت شود تا روند توسعه دچار اختلال نشود و ما همان زمان به فرماندار، دادستان قرچک و مسئولین مربوطه اطلاع دادیم و شرکای ما در خانه کار و دوستان اطلاع‌رسانی کردیم که چنین اتفاقی افتاده و درخواست کمک کردیم اما نتیجه مطلوب حاصل نشد.

فتحی در پایان خاطرنشان کرد: این اتفاق اوایل سال ۹۵ بود، از این قضیه ناراحت بودیم و خدمت مسوولان عرض کردم که این پولی که برداشت شد از بودجه جاری بود که جهت هزینه درمان است ولی این اتفاق صورت گرفت و ما از مسئولین شهرستان عکس‌العملی ندیدیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>