برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس

انتشار: یکشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۱۵:۲۵ |
کد خبر: 40980 |
بازدید: 57 views |
بدون دیدگاه


پردیس – ابتکارآنلاین: جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان پردیس به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – این جلسه به منظور بررسی عملکرد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۹۶ و همچنین بررسی روند اجرای مصوبات مربوط به سال ۹۷ و با حضور علی نیکنام مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، نمایندگان بخشداری‌ها، شهرداری ها، آموزش و پرورش، بهزیستی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارشناسان اجتماعی و فرهنگی فرمانداری برگزار شد.

نیکنام در ابتدای این جلسه با اشاره به افت و خیزهای فراوانی که در سال ۹۶ پیش روی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قرار داشت، گفت: با حمایت‌های فرمانداری و برگزاری جلسات کاربردی انجمن، همچنین همکاری شهرداری‌ها، نتایج خوبی عاید  کتابخانه‌های شهرستان شد که افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۵ یکی از این نتایج بود.

وی افزود: با بهره‌برداری از کتابخانه شهدای گمنام در سال ۹۶ و بهبود سطح کیفیت و کمیت دیگر کتابخانه های شهرستان، عملیات کتاب که شامل امانت گیری و باز پس آوری کتاب است نیز رشد بسیار خوبی داشت و برنامه های جنبی دیگری نظیر نشست‌های کتاب خوانی، شاهنامه خوانی و اعزام کتابداران به مدارس نیز در این سال اجرایی شد.

در ادامه عملکرد مالی اداره کتابخانه های شهرستان بررسی شد و فرماندار پردیس با تاکید بر ارتباط مستقیم مطالعه با بزه های اجتماعی گفت: ادارات و نهادهای شهرستان به این موضوع واقف شده‌اند که اگر در مسیر افزایش سرانه های مربوط به کتاب و کتابخوانی حرکت کنند به طور چشمگیری میزان آسیب های اجتماعی کاهش می‌یابد.

حیدری در ادامه به لزوم خریداری کتاب مرتبط با نیازهای اجتماعی و فرهنگی شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان پردیس دارای بافت جمعیتی مختلفی است و خرید کتاب برای کتابخانه ها باید متناسب با این بافت جمعیتی صورت گیرد.

در ادامه و پس از بررسی مصوبات جلسات پیشین و تبادل نظر اعضا مقرر شد، با هماهنگی اداره بهزیستی دو کمپ ترک اعتیاد برای ایجاد پایگاه کتابخوانی به انجمن معرفی شوند، همچنین تفاهم نامه ای میان اداره آموزش و پرورش و اداره کتابخانه‌ها برای تحویل کتاب به آموزش و پرورش به منظور بهره گیری در پایگاه های تابستانی منعقد شود.

بهره گیری از ظرفیت های تبلیغاتی و اطلاع رسانی ادارات برای ترویج امر کتابخوانی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *