شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

نمونه برداری ششمین گروه از پیکر جانباختگان سانحه هوایی یاسوج آغازشد

انتشار: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۱۵:۰۸ |
کد خبر: 40972 |
بازدید: 14 views |
بدون دیدگاه


یاسوج

یاسوج – ابتکارآنلاین: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پانزدهمین روز از عملیات جست و جو و انتقال بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هواپیمای «ای. تی. آر ۷۲» یاسوج ،مراحل کد گذاری، عکس‌برداری و نمونه برداری از ششمین گروه پیکرها برای انجام آزمایش‌های ژنتیک آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – کامروز امینی اظهار داشت: ششمین گروه بقایای پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی که امروز در پانزدهمین روز جست و جو توسط امدادگران هلال احمر و تکاوران ارتش پیدا شده بود به پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد منتقل شد.

وی افزود: تیم تخصصی پزشکی قانونی کار خود را بر روی ششمین گروه بقایای جانباختگان سانحه هوایی آغاز کرده است و در نهایت برای طی مراحل نهایی به آزمایشگاه مرکزی ژنتیک استان فارس ارسال می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این تیم تخصصی متشکل از پزشکان قانونی، کارشناسان آزمایشگاه و پروسکتورها هستند.

وی عنوان کرد: در روزهای آینده مشخص می‌شود بقایای یافت شده متعلق به چند نفر از جانباختگان سانحه هوایی تهران یاسوج هستند.

امینی پیشتر گفته بود ،نمونه برداری و کدگذاری از ۵۱ بافت انسانی یافت شده از سانحه هواپیمای ای تی آر ۷۲ در یاسوج انجام شده است.

وی تصریح کرد: این تعداد بافت انسانی یافت شده مشخص نیست که مربوط به چه تعداد از جانباختگان این سانحه هوایی است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: ظرف روزهای آینده و با اعلام نتیجه آزمایش‌ها و نمونه برداری‌ها در آزمایشگاه ژنتیک استان فارس این موضوع مشخص می‌شود.

به گفته امینی ،۴۰ کارشناس ماهر پزشکی قانونی استان کار احراز هویت پیکرهای جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج را انجام می‌دهند.

وی افزود: مرحله اول نمونه گیری ژنتیک از ۵۳ خانواده جانباختگان سقوط هواپیمای تهران – یاسوج انجام شده است.

امینی بیان کرد: مرحله نخست نمونه گیری ژنتیک ۱۵ خانواده در استان کهگیلویه وبویراحمد، ۲۹ خانواده از تهران، پنج خانواده از مازندران، یک خانواده از کرمانشاه، یک خانواده از لرستان، یک خانواده از اصفهان و یک خانواده از کرمان صورت گرفته است.

در روزهای گذشته در چند مرحله قسمت‌هایی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران – یاسوج پیدا و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شدند.

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمای آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح یکشنبه ۲۹ بهمن، تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج ‌شد و در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد و لاشه آن ۴۸ ساعت پس از سقوط پیدا شد.

همچنین بخش‌هایی از هواپیمای سقوط کرده یاسوج که احتمالاً جعبه سیاه هواپیما باشد روز شنبه گذشته توسط تیم‌های متخصص از کوهنوردان پیدا شد که امروز صبح نیز به پایین کوه منتقل و تحویل شورای تأمین شهرستان دنا شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>