دفتر مدیریت فناوری نوین در دانشگاه تفرش راه اندازی شد | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

دفتر مدیریت فناوری نوین در دانشگاه تفرش راه اندازی شد

انتشار: شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۴:۱۸ |
کد خبر: 40972 |
بازدید: 38 views |
بدون دیدگاه


اراک – ابتکارآنلاین: مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر گفت: دفتر مدیریت فناوری نوین با هدف بومی کردن دانش فنی تجدیدپذیر با بهره گیری از ظرفیت های علمی در دانشگاه تفرش راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – فرهاد شبیهی افزود: دفتر انرژی های تجدید پذیر نیز با مدیریت شرکت برق منطقه ای باختر نیز در دانشگاه اراک راه اندازی شده که این اقدام نیز زمینه ای برای توسعه انرژی های تجدید پذیر با محوریت این دانشگاه در استان فراهم کرده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای باختر اظهار داشت: علاوه بر این مقدمات همکاری با دانشگاه های آزاد اسلامی استان مرکزی و صنعتی اراک در زمینه تحقیقاتی و ارتباط مستقیم با استادان این دانشگاه ها در زمینه بومی سازی فناوری های تجدید پذیر فراهم شده است.

وی افزود: استان مرکزی به لحاظ برخورداری از شرایط ویژه آب و هوایی و اراضی مسطح، ظرفیت مطلوبی در گسترش انرژی های تجدید پذیر دارد که این مهم با همکاری دانشگاه های استان در دستور کار شرکت برق منطقه ای باختر قرار گرفته است.

شبیهی بیان کرد: اجرای ۹۰ طرح با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار در شرکت برق منطقه ای باختر هدفگذاری شده که از این میزان ۳۶ مورد در حوزه جغرافیایی استان مرکزی و مابقی نیز در استان های همدان و لرستان برنامه ریزی شده است.

وی، مطالبات شرکت برق منطقه ای باختر را بیش از هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: همه این مطالبات در زمینه مشترکان صنعتی و تجاری است.

برق منطقه ای باختر سه استان همدان، لرستان و مرکزی با ۷۷ هزار کیلومتر مربع مساحت، پنج میلیون نفر جمعیت و ۲ میلیون مشترک را در بر می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *