شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

جعبه سیاه هواپیمای تهران – یاسوج بازگشایی می شود

انتشار: یکشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۳:۱۲:۱۶ |
کد خبر: 40970 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


یاسوج

اصفهان – ابتکارآنلاین: رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به شناسایی و کشف جعبه سیاه هواپیمای آسیب دیده تهران – یاسوج گفت: این جعبه با حضور مقام قضایی بازگشایی می شود.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – هواپیمای ‘ ۷۲ ATR’ شرکت هواپیمایی آسمان با شماره پرواز ۳۷۰۴ روز یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶پس از ۵۰ دقیقه پرواز از تهران به سمت یاسوج در حوالی شهرستان سمیرم ( ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی اصفهان ) پس از اصابت به کوه دنا سقوط کرد.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان روز یکشنبه به نقل از ‘ احمد خسروی وفا ‘ رئیس این دادگستری کل افزود: جعبه سیاه هواپیمای یاد شده پس از شناسایی و کشف با دستور قضایی بازپرس رسیدگی کننده، تحویل نماینده سازمان هواپیمایی کشور شده و مقرر است با حضور مقام قضایی بازگشایی و پس از بررسی علت این سانحه تعیین شود.

وی یادآور شد: به محض مشخص شدن علت سانحه، در این باره اطلاع رسانی خواهد شد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به انجام مجدد عملیات امداد و نجات و کشف تعدادی از پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی گفت: تاکنون هویت ۱۳ تن از جانباختگان محرز شده و با صدور دستور قضایی توسط بازپرس ویژه رسیدگی کننده اقدامات لازم در راستای تحویل اجساد به خانواده ها صورت پذیرفته است.

وی افزود: بقایای اجساد دیگر نیز کشف شده و در حال بررسی و انجام آزمایشات لازم می باشد که ظرف چند روز آینده هویت ۱۰ تا ۱۵ تن دیگر نیز مشخص خواهد شد.

حادثه هواپیمای ‘ ۷۲ ATR’ شرکت هواپیمایی آسمان در قلهٔ پازن پیر کوه دنا در جنوب روستای ‘نُقُل’ از توابع پادنا در یکصد و بیست کیلومتری سمیرم رخ داد.

پیدا کردن لاشه این هواپیما حدود ۴۸ ساعت بطول انجامید.

در این پرواز ۵۹ مسافر، ۲ مهماندار، ۲ نفر پرسنل امنیت پرواز و ۲ نفر خلبان و کمک خلبان حضور داشتند که همگی جان خود را از دست دادند.

در روزهای گذشته در چند مرحله پیکر برخی از جان باختگان این سانحه، کشف و برای احراز هویت به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد منتقل شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>