آتش نشانی ورامین نسبت به خطرغرق شدگی دراستخرهای دو منظوره هشدار داد | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

آتش نشانی ورامین نسبت به خطرغرق شدگی دراستخرهای دو منظوره هشدار داد

انتشار: شنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۱:۱۱:۳۹ |
کد خبر: 40950 |
بازدید: 51 views |
بدون دیدگاه


ورامین – ابتکارآنلاین: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین نسبت به شناکردن در استخرهای دو منظور کشاورزی و خطر غرق شدگی در این سازه های کشاورزی هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محسن پارسا گفت: استخرهای دو منظوره ، سازه هایی هستند که به منظور اجرای شیوه های نوین آبیاری از آن استفاده می شود که علاوه بر محل ذخیره آب، از آن برای پرورش ماهی نیز استفاده می شود.

وی افزود : با گرم شدن هوا ، برخی از افراد بدون توجه به علائم هشدار دهنده و خطری که در کمین آن ها نشسته، از این استخرها به منظور شنا استفاده می کنند، اقدامی که اغلب به غرق شدن افراد منجر می شود.

وی بیان کرد: نوع سازه و شیوه ساخت استخرهای آبیاری به گونه ای است که خارج شدن از آن بدون کمک گرفتن از افراد غیر ممکن است و این امر باعث می شود هر از چند گاهی فرد یا افرادی در داخل این استخرها غرق شوند.

پارسا گفت: سال گذشته چند مورد غرق شدگی در استخرهای چند منظور ورامین صورت گرفت که با وجود اعزام عوامل آتش نشانی ، این افراد جان خود را از دست دادند.

مدیرعامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین گفت: زمان حیاتی برای نجات فرد غرق شده تنها ۲ دقیقه است و این در حالی است که اغلب این سازه ها در خارج از شهر قرار دارند و تا زمان اعزام غواص برای نجات افراد ، فرد جان خود را از دست می دهد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: تمام افرادی که اقدام به احداث استخر برای آبیاری تحت فشار می کنند باید با مراجعه به جهاد کشاورزی ، مجوز فنس کشی دریافت کرده و برای وردی استخر درب قفل دار تعبیه کنند.

محمد حسین تاجیک افزود: خارج شدن افراد از استخرهای دو منظوره ای که از ورقه های ژئوممبران پوشیده شده است غیر ممکن است بنابراین مالکان این استخرها باید با نصب علائم هشدار دهنده از ورود افراد به داخل استخر جلوگیری کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۶ استخر آبیاری تحت فشار در ورامین وجود دارد که در این سازه ها ، سالانه ۶۰ تن ماهی تولید می شود.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *