شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

آئین پیاده روی عزاداران فاطمی در جوادآباد ورامین برگزار شد

انتشار: سه شنبه, ۱ اسفند ۱۳۹۶ / ساعت ۲۰:۵۸:۵۷ |
کد خبر: 40630 |
بازدید: 17 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارآنلاین: همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) ، آئین پیاده روی عزاداران فاطمی در شهر جوادآباد ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – صدها نفر از مردم و مسئولان شهر جوادآباد در سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور در میدان اصلی شهر در حالی که لباس های عزا بر تن داشتند به سمت گلزار شهدای این شهر حرکت کردند.

عزاداران در طول مسیر با سردادن شعارهای یا زهرا به سر و سینه زدند و بر ترویج فرهنگ فاطمی در جامعه تأکید کردند.

بسیاری از زنان و دختران شهر جوادآباد نیز در حالی که سربندهایی مزین به نام فاطمه و زهرا بود در این مراسم شرکت کرده و بر حرکت در مسیر ولایت مداری حضرت زهرا(س) تأکید کردند.

در طول مسیر ، بسیاری از مردم خداجوی جواد آباد با برپایی ایستگاه های صلواتی از عزاداران با چای و شیر پذیرایی کردند.

عزاداران فاطمی پس از اجتماع در امامزاده هادی ، مصیبت عظمای شهادت مادر ائمه اطهار علیهم السلام را خدمت این امامزاده جلیل القدر تسلیت عرض کرده و در قالب دسته های سینه زنی و زنجیز زنی به عزاداری پرداختند.

جوادآباد با بیش از ۱۴ هزار نفر جمعیت ، بزرگترین بخش استان تهران است که در ۱۴ کیلومتری جنوب شرق ورامین و در حاشیه محور قم – گرمسار واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>