شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

بناهای تاریخی و مقبره های امامزاده عبدالله(ع) به هیچ عنوان تخریب نشده اند

انتشار: دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۲:۴۸ |
کد خبر: 40599 |
بازدید: 15 views |
بدون دیدگاه


ری

ری – ابتکارآنلاین: رئیس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان ری با بیان اینکه فقط سنگ فرش های محوطه اصلی امامزده عبدلله(ع) نوسازی و همسطح سازی می شود گفت: بناهای تاریخی و مقبره های این امامزاده به هیچ عنوان تخریب نشده اند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – حجت الاسلام سعید اوتارخانی افزود: اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان ری در جهت بهسازی و روشنایی محوطه ورودی امامزاده عبدالله(ع) اقدام به تخریب و نوسازی سنگفرش های کف حیاط این آستان کرده است تا از حالت قبرستان به یک مجموعه زیارتگاهی و فرهنگی تبدیل شود.

وی یادآورشد: تخریب سنگ قبرهای موجود در صحن و محوطه ورودی امامزاده عبدلله(ع) کاملا با هماهنگی و رضایت خانواده های متوفیان صورت گرفته و نام متوفیان در سنگ فرش جدید حک خواهد شد.

اوتار خوانی با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری بدون کمک گرفتن ازهیج نهادی ۱۰ میلیارد ریال برای نوسازی سنگ فرش های صحن امامزاده عبدالله(ع) بودجه در نظر گفته است تصریح کرد: ایجاد آب نما و برج های نوری برای نورپردازی شبانه و خارج شدن این مجموعه تاریخی از حالت قبرستان به یک محیط فرهنگی مهمترین هدف اداره اوقاف است.

وی با بیان اینکه طرح نوسازی سنگ فرش ها و بهسازی فضای پیرامونی امامزاده عبدلله چهار سال است که مورد تایید شهرداری منطقه ۲۰ و فرمانداری شهرستان ری است ابراز داشت: کسانی که امروز به بهانه تخریب اماکن تاریخی امامزاده عبدالله(ع) اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری را زیر سوال می برند باید کمی در این خصوص تحقیق کنند و از هرگونه بحث هایی که اذهان عمومی را تحریک می کند دوری کنند.

اوتار خوانی با اشاره به اینکه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در سال های اخیر یک هزار و ۲۰۰ متر از محوطه امامزاده ابوالحسن(ع)، ۳ هزار متر از محوطه شیخ صدوق و یک هزار و ۲۰۰ متر از صحن امامزاده عبدالله(ع) را بهسازی کرده است افزود: اداره اوقاف و امور خیریه برای کف سازی و محوطه سازی حیاط امامزادگان نیاز به مجوز شهرداری ها ندارد ولی طرح نوسازی سنگ فرش امامزاده عبدالله مورد تایید شهرداری منطقه ۲۰ در چهار سال گذشته بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>