شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

توسعه ۱۴۰ هزار مترمربع فضای سبز در پردیس طی سال جاری

انتشار: دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۰۱:۱۵ |
کد خبر: 40596 |
بازدید: 16 views |
بدون دیدگاه


پر

پردیس – ابتکارآنلاین: محمد لاله شهردار پردیس از توسعه ۱۴۰ هزار مترمربع فضای سبز جدید در این شهر از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – محمد لاله اظهار داشت: شهرداری پردیس طی سال جاری برنامه های متنوعی در حوزه فضای سبز برنانمه ریزی و اجرایی کرده است.

وی ادامه داد: از جمله این برنامه ها می توان به مبحث توسعه فضای سبز در نقاط مختلف شهر اشاره کرد.

این مقام مسئول معتقد است که توسعه فضای سبز می تواند مزایای بسیاری از جمله ارتقای نشاط اجتماعی، سلامت جسمی و روحی شهروندان، بهبود نمای بصری و افزایش مشارکت های مردمی را به دنبال داشته باشد.

شهردار پردیس تصریح کرد: این توسعه در سرفصل های مختلفی از جمله ایجاد فضای سبز در بوستان ها، تفرجگاه ها، سایر اماکن عمومی، معابر و شوارع و … محقق شده و سرانه فضای سبز در پردیس ۲۳ مترمربع است.

به گفته محمد لاله، در شهر پردیس و از ابتدای شکل گیری بیش از ۱۹۸ هکتار فضای سبز در شهر پردیس ایجاد شده اما بر اساس افق تعیین شده در حوزه فضای سبز و طبق طرح تفصیلی باید در ۱۱ فاز بیش از یک هزار و ۱۵۰ هکتار فضای سبز ایجاد شود.

وی ادامه داد: همچنین طی سال جاری و در راستای بهینه سازی مصرف آب، ۱۴۰ هزار مترمربع از فضای سبز شهر پردیس به سیستم آبیاری تحت فشاری (قطره ای و بارانی) تجهیز شد و بدین ترتیب ۸۰ درصد فضای سبز این شهر با روش های نوین آبیاری می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>