شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

بخشی از آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان ناشی از انباشت مطالبات فرهنگی است

انتشار: یکشنبه, ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۱:۲۰:۳۷ |
کد خبر: 40565 |
بازدید: 23 views |
بدون دیدگاه


قر

قرچک – ابتکارآنلاین: فرماندار شهرستان قرچک گفت: بخشی از آسیب‌های اجتماعی در بین برخی از جوانان ما ناشی از انباشت مطالبات فرهنگی است.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – مسعود مرسل پور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک که در محل ستاد نماز جمعه این شهرستان با حضور امام‌جمعه و دیگر اعضای این شورا برگزار شد، گفت: کشور ما رتبه‌های مختلفی در حوزه پزشکی، علوم انسانی، سیاست خارجی، اقتصاد و در حوزه فرهنگ پیشرفت‌هایی داشته است.

وی افزود: مدیران کشور مقایسه پیشرفت جمهوری اسلامی ایران را علیرغم همه مشکلات با سایر کشورها حتماً بخوانند و ببینند، توجه داشته باشند برای چه مردمی و چه نظامی خدمت و مدیریت می‌کنند و این نعمت خدمت را شکر گذار باشند.

جانشین رئیس در شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری، علما، ریاست جمهوری اسلامی ایران و اندیشمندان همه اتفاق‌نظر دارند که در شرایط فعلی انقلاب اسلامی ایران نیاز به وحدت دارد.

مرسل پور بیان داشت: هرکدام از مسؤولین دیدگاه و سلیقه خودمان راداریم، شاید ازنظر دیدگاه ایراداتی به هم داشته باشند، ولی برای یک نظام در حال فعالیت هستند و باید اختلافات را در جهت خدمت به مردم کنار بگذارند.

فرماندار شهرستان قرچک تصریح کرد: سیاست فرهنگی ایران اسلامی مؤلفه‌ای از سیاست‌های فرهنگی کلی نظام، دولت و در درجه اول مقام معظم رهبری است.

وی گفت: بخشی از آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان در کشور ناشی از انباشت مطالبات فرهنگی است، مطالبات فرهنگی را در حوزه‌های مختلف جدی نگرفته‌ایم.

جانشین رئیس در شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک اظهار داشت: این موضوع مهم را مدیران، علما، روحانیون جدی نگرفتند، باید در بحث انباشت مطالبات فرهنگی برنامه‌ریزی کنیم. دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، فرماندار، امام‌جمعه و دیگر مسؤولین باید برنامه تدوین کنند.

مرسل پور تأکید کرد: در این خصوص باید یک گروهی تشکیل شود که متشکل از مدیران، صاحب‌نظران فرهنگی شهرستان قرچک باشد. این گروه را به‌دوراز مسائل سیاسی تشکیل شود و یک برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد تا مطالبات فرهنگی را دنبال کند، تا انباشت مطالبات فرهنگی را رفع کنیم.

فرماندار شهرستان قرچک خاطرنشان کرد: در حوزه جوانان، خانواده و حوزه‌های مختلف اجتماعی مطالبات فرهنگی است که همه ما باید پیگیری کنیم که به سرانجام برسید و این مهم اگر انجام شود به نتایج قابل قبولی در شهرستان قرچک خواهیم رسید.

وی به اقدامات خوب بهزیستی شهرستان قرچک در حوزه فرهنگ و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: در حوزه مددجویی بهزیستی و کمیته امداد اقدامات خوبی انجام‌شده است که کاهش طلاق در شهرستان راداریم.

جانشین رئیس در شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک تصریح کرد: در بحث طلاق در شهرستان قرچک که یکی از آسیب‌های اجتماعی است. در این شهرستان به مرحله‌ای رسیده است که در سال ۵۱ مورد مشاوره در خصوص عدم طلاق در بین زوجین توسط اداره بهزیستی انجام داده است که خیلی از این موارد به کاهش طلاق انجامیده است.

مرسل پور اظهار داشت: بیکاری و اعتیاد هر دو شمشیر دو لبه هستند، اعتیاد بیکاری میاورد و بیکاری اعتیاد، در سال ۹۴یک کارخانه در شهرک صنعتی راه افتاد و ۳ کارخانه در حال ساخت بود و امروز شاهد این هستیم که ۱۰۰۰ نفر مستقل در این شهرک در بحث ساختمانی و غیره فعالیت می‌کنند.

فرماندار شهرستان قرچک در پایان بیان داشت: فرمانداری وادارات تأمین اجتماعی، صنعت و معدن و مالیات تلاش کردند که کارخانه‌های شهرستان قرچک که ۲۰ در صد فعال دارند، تعطیل نشود، که نمونه بارزان می‌شود به یک کارخانه پارچه مبلی در شهرک صنعتی که با راه‌اندازی این کارخانه می‌شود بیش از ۱۰۰۰ نفر مشغول به کار شوند. برای شکل گرفتن این کارخانه، استاندار تهران دستور داد تا گاز ۲۰ اینچ شهرستان و ۴ اینچ کارخانه اجرایی شود و هم‌اکنون در حال اجرا است.

گفتنی است جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حجت اله اسماعیلی امام‌جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی و با حضور مسعود مرسل پور فرماندار و جانشین رئیس در شورای فرهنگ عمومی، بهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی و اعضای ای شورا در محل ستاد نماز جمعه برگزار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>