شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

کارخانه صنایع تبدیلی سیب زمینی به چرخه تولید بازمی گردد

انتشار: شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۲۲:۱۰:۳۵ |
کد خبر: 40554 |
بازدید: 19 views |
بدون دیدگاه


همدان

همدان – ابتکارآنلاین: استاندار همدان با اشاره به فعالیت واحدهای صنعتی و بازگشت به کار واحدها گفت: کارخانه صنایع تبدیلی سیب زمینی کاران الوند پس از ۱۱ سال به چرخه تولید بازمی گردد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – محمدناصر نیکبخت روز شنبه در ستاد تنظیم بازار استان همدان با بیان اینکه از هفته آینده یکصد کارگر در کارخانه صنایع تبدیلی سیب زمینی مشغول به کار خواهند شد، افزود: خوراک اولیه این واحد در شروع کار ۲۰۰تن سیب زمینی است.

وی در ادامه با تشریح همایش استانداران در پایتخت افزود: در این همایش گزارش عملکردی از ایجاد اشتغال ارائه و پیشنهاد شد و استانداران رقم تعهد اشتغال استان خود را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سال ۹۶ برای استان همدان در نظر گرفته شده بود، گفت: تعهد اشتغال استان همدان در سال جاری ۱۹ هزار و ۹۸۰ نفر است که تاکنون بیش از ۱۶ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است.

استاندار همدان اضافه کرد: با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ، مسئولان این استان ایجاد ۳۰ هزار شغل در سال ۹۷ را تعهد کرده اند.

نیکبخت در ادامه اظهار کرد: هر ساله مسافران و گردشگران نوروز همدان نسبت به سال قبل افزایش داشته است لذا امسال باید درصد ذخیره سازی میوه و مواد غذایی برای نوروز ۹۷ افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی مدیران دستگاه های عضو ستاد تنظیم بازار باید در استان حضور داشته باشند افزود: نظارت بر بازار و جلوگیری از افزایش قیمت ها باید در اولویت نهادهای مرتبط قرار گیرد.

وی با تاکید بر برگزاری نمایشگاه متناسب با منافع اصناف استان افزود: باید از برگزاری نمایشگاه هایی که موجب ضرر به اصناف استان می شود، جلوگیری کرد.

وی گفت: با توجه به تجمیع کالاها در نمایشگاه ها باید کیفیت و قیمت کالا برای مصرف کننده مدنظر قرار گیرد.

استاندار همدان با بیان اینکه در ایام دهه فجر حدود یک هزار طرح بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز شد، افزود: حدود سه هزار شغل با اجرایی شدن این طرح ها در استان ایجاد شده است.

تسهیلات اشتغالزایی در استان همدان در سال جاری ۱۵ هزار میلیارد ریال است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>