سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷

اندر احوالات این روزهای بدون هاشمی

انتشار: یکشنبه, ۶ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۱۹:۵۵:۲۵ |
کد خبر: 40540 |
بازدید: 43 views |
بدون دیدگاه


پنجم خرداد، سالروز ترور نافرجام آیت الله هاشمی رفسنجانی توسط منافقین است. مخالفین و معاندین نظام از قبل انقلاب و بعد از انقلاب اسلامی نقش آیت الله هاشمی، جایگاه ایشان و توان عقلی و عملی ایشان در مقابله با توطئه ها و دسیسه ها علیه نظام را می دانستند و همواره بر آن بودند که وی را از انقلاب بگیرند.

 

حضرت امام راحل زیبا فرمودند، “هاشمی زنده است چون نهضت زنده است”. عده ای هم متأسفانه که نوظهور بودند با یک موج تعصب صرف جناحی و تسویه حساب شخصی، در یک مقطعی یار امام و رهبری را مورد هجمه قرار دادند. نکته جالب اینکه ایشان همیشه همه چیز خود را از انقلاب می دانست و شخصیتی جدا از انقلاب را برای خود نمی خواست.

 

ویژگی هایی از جمله آغوش باز ایشان برای مردم و در دل مردم بودن، همراه مردم بودن، یاور صدیق و بی نظیر امام و رهبری بودن، منافع شخصی و حزبی عده ای را تهدید می کرد؛ عده ای که قصد داشتند از نردبان نظام بالا روند و این درحالیست که در نصب نردبان هیچگونه نقشی نداشتند.

 

این روزها و قریب به دو سال نتیجه برخی از رخدادها بیانگر عدم حضور هاشمی است. کسی که در این مواقع همراه بی بدیل رهبری بودند ولی اکنون در میان ما نیستند و این موضوع خوب است که تلنگری باشد برای عده ای که مصالح و منافع شخصی خود را بر  امنیت ملی، منافع و مصالح ملی ارجح می دانند.

 

به راستی در این بحران ها چه کسانی مدافع نظام، انقلاب و رهبری بودند و چه کسانی با توجه به نتیجه انتخابات ۹۶ سعی کردند بستری فراهم کنند که بهانه را به دست عده ای داده تا امنیت مردم را نشانه بروند.

 

(نویسنده: مسعود مرسلپور-استاد دانشگاه )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *