ایران در تلاش برای پایبندی اروپا به تعهدات برجام است | ابتکار آنلاین
یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸

ایران در تلاش برای پایبندی اروپا به تعهدات برجام است

انتشار: شنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۷ / ساعت ۲۰:۱۲:۵۹ |
کد خبر: 40533 |
بازدید: 57 views |
بدون دیدگاه


بوشهر – ابتکارآنلاین: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران برای اثبات حسن نیت خود در تحقق برجام تلاش می کند تا کشورهای اروپایی به تعهدات خود دراین زمینه پایبند باشند.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین به نقل از ایرنا – سید کمال الدین شهریاری جمعه شب در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: با وجود اینکه گذشته تاریخی اروپایی ها بی توجهی به تعهدات است ولی با این حال امیدواریم پایبندی آنها به برجام تحقق یابد.

وی بیان کرد: در این زمینه جمهوری اسلامی ایران نیز با حسن نیت همیشگی خود در تعاملات بین‌المللی برای بهبود روابط بین‌الملل با کشورهای مختلف تلاش می کند.

شهریاری ادامه داد: ایران در گذشته نیز بی‌مهری و بداخلاقی‌های فراوانی از آمریکا و همپیمانانش در اروپا مشاهده کرد ولی با این حال در تلاش است تا اروپایی ها را واقف به انجام تمامی تعهدات برجامی خود کند.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه برجام به عنوان موافقت‌نامه‌ای که جنبه بین‌المللی داشته و سازمان ملل و شورای امنیت نیز آن را‌ پذیرفته اند، انتظار می رود اروپایی ها به انجام آن متعهد باشند.

وزیران امور خارجه ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست دوشنبه آینده (۲۸ مه/۷ خرداد) خود در بروکسل پایتخت بلژیک، بررسی راه‌های تداوم اجرای برجام را در دستور کار خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *