شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

تقدیر از خیرّین حوزه بهزیستی ورامین

انتشار: پنج شنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ / ساعت ۱۹:۴۰:۳۸ |
کد خبر: 40474 |
بازدید: 24 views |
بدون دیدگاه


ور

ورامین – ابتکارآنلاین: همایش تقدیر از خیرّین حوزه بهزیستی و معلولان برتر شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابتکارآنلاین – در این همایش که روز پنجشنبه در تالار محمد ورامین برگزار شد ، از خیرین حوزه بهزیستی و معلولان برتر شهرستان ورامین تجلیل به عمل آمد و دستاوردهای معلولان در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

رئیس بهزیستی ورامین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : ۳ هزار و ۸۰۰ معلول پرونده دار از حمایت های بهزیستی شهرستان برخوردار هستند که از این تعداد یک هزار و ۳۵۸ نفر به دلیل شدت معلولیت مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

اعظم هراتی افزود:بسیاری از فعالیت های حمایتی بهزیستی با کمک خیرّین نیک اندیش اجرا می شود و در اصل این افراد بازوان توانمندی برای رفع مشکلات جامعه هدف بهزیستی می باشند.

وی بیان کرد: هم اکنون هشت مرکز غیر دولتی روزانه و شبانه کار نگهداری از ۵۵۲ معلولی که نگهداری آن ها در خانواده ها امکان پذیر نیست برعهده داشته و خدمات ویژه به آن ها ارائه می دهند.

هراتی بیان کرد: از این تعداد، چهار مرکز روزانه شامل ۲ مرکز دخترانه و ۲ مرکز پسرانه به دختران و پسران معلول ذهنی بالای ۱۴ سال خدمات آموزشی ارائه می کنند.

وی با اشاره به فعالیت های بهزیستی ورامین در حوزه های مختلف گفت : تشکیل کمیسیون پزشکی و تعیین شدت معلولیت، ارائه خدمات آموزشی و حرفه ای در چهار مرکز غیر دولتی ، تحویل وسایل کمک توانبخشی ، اجرای طرح توانمند سازی معلولان ضایعه نخاعی ، اجرای طرح توانمند سازی سالمندان ، ارائه کمک هزینه نگهداری در منزل ؛ پرداخت یارانه به مراکز غیر دولتی ، کمک هزینه تحصیل و کاشت حلزوم از مهمترین فعالیت های حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی ورامین است.

وی گفت : اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم ، اجرای طرح غربالگری شنوایی ، ارائه مجوز به شش مرکز بهبودی اقامتی میان مدت ، ارائه مجوز به ۴ مرکز کشاورز، آموزش مهارت های زندگی ، آموزش پیش از ازدواج ، برگزاری جلسات کاهش آسیب ها در مناطق روستایی و راه اندازی ۲ پایگاه سلامت محلی از مهمترین اقدامات معاونت پیشگیری بهزیستی ورامین است.

رئیس بهزیستی ورامین همچنین از مشارکت درساخت و خرید مسکن معلولین و مددجویان ، صدور معرفی نامه به ادارات خدمات رسان به منظور دریافت انشعاب رایگان ، معرفی مددجویان به بنیاد مسکن و بخشداری به منظور دریافت پروانه ساخت رایگان ، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی ، پرداخت بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی ، اجرای طرح حامی و جلب مشارکت های مردمی به عنوان مهمترین فعالیت های معاونت اشتغال و مشارکت های مردمی بهزیستی یاد کرد.

در پایان این مراسم از تنی چند از خیرّین حوزه بهزیستی و معلولان برتر شهرستان ورامین تجلیل به عمل آمد.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>